Закривання дірок: як приймали бюджет Івано-Франківщини на 2019-й рік

 • Сьогодні, 21 грудня, в Івано-Франківську відбувається друге пленарне засідання 26-ї сесії обласної ради.

  Одним із питань, які розглянули депутати, став обласний бюджет на 2019-й рік. Як розповіла Ірина Мацькевич, директор департаменту фінансів ОДА, він складе понад 8.3 мільярда гривень.

  Власний дохід бюджету Прикарпаття, згідно оновлених даних, складе понад мільярд гривень. Все решта – а це 7 мільярдів 237 мільйонів гривень – це субвенції та дотації з державного бюджету на освіту й медицину, соціальну, культурну та спортивну сфери.

  Найбільшим пунктом витрат стануть допомоги малозабезпеченим, людям з інвалідністю та іншим незахищеним категоріям – їм виплатять 3 мільярди 123 мільйони гривень. Ще понад півтора мільярда витратять на субсидії.

  Детальніше з проектом бюджету на 2019-й рік можна ознайомитись за посиланням.

  За словами голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича, бюджет-2019 вийшов збалансованим, при цьому по всіх галузях вдалось збільшити видатки. Зокрема, мова йде про підвищення зарплат у медичній сфері. При цьому Сич зазначив: збалансованість цьогоріч означає, що “грошей не вистачить порівну на всі галузі, і ми закриваємо дірки, про які забув державний бюджет”.

  “Ми приймаємо доленосний бюджет, розділяємо гроші на те, на що можемо. В Україні йде війна, а в цей час урядовці отримують мільйонні премії. І в цей же час звичайні працівники освіти і медицини недоотримують зарплати”, – прокоментував бюджет депутат облради Василь Попович.

  Василь Гладій, перший заступник голови обласної ради, перерахував ризики, які можуть виникнути в процесі реалізації цього бюджету в 2019 році.

  “Перше – це загальний обсяг бюджету, який в порівнянні з минулим роком зменшився майже на півтора мільярди. Друге – зменшено дотації на утримання закладів бюджетної сфери. Третє – на сферу охорони здоров’я держава виділила замалу субвенцію, і щороку ми не зможемо додавати такі ж суми зі свого бюджету, як у 2019-му. Четверте – кожен тарифний розряд має суттєво впливати на зарплату, а не так, як зараз. І останнє – ми нікуди не дінемось від невиплат зарплати, в 2019-му році ситуація з цим не покращиться”, – перерахував недоліки бюджету Василь Гладій.

  62 депутати з 64 присутніх проголосували “за” бюджет на 2019-й рік. Рішення було прийнято.

  Нагадаємо, Івано-Франківська обласна рада витратить понад 20 мільйонів на автомобілі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!