Заразніший, перебігає довше, лікується важче: що відомо про випадки нового штаму COVID-19 на Прикарпатті

 • Новий мутований штам коронавірусної хвороби COVID-19, про який вперше повідомили у Великій Британії і який вже поширився низкою країн, вже в Україні.

  Про британську мутацію на Прикарпатті заявив у четвер, 4 березня, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Основна її відмінність од досі відомого різновиду – новий штам заразніший, хвороба триває довше, йдеться в сюжеті ТСН.

  Так званий “британський” штам на Прикарпатті знайшли у двох хворих, зразки яких досліджували у столичному Інституті епідеміології. Це – пацієнти обласної інфекційної лікарні.

  За словами тутешніх лікарів, вони вже не перший місяць спостерігають, що COVID-19 перебігає не так, як на початку епідемії. Він став більш заразним і саме з цим медики пов’язують таке стрімке збільшення кількості хворих у регіоні.

  “Наростає відсоток людей, які мають антитіла, захист від цього віруса. Він хоче змінюватись. Зміна цього вірусу пов’язана зі швидкістю розповсюдження серед людей, а не з наростанням високої смертності”, – розповіла доцентка кафедри Івано-Франківського національного медичного університету Оксана Кондрин.

  Але відрізняється й клінічна картина. Медики кажуть, що хворі помолодшали. Якщо раніше вік ризику був 80+, то зараз тяжкий COVID-19 часто у 30-40-річних. Серйозно хворіти почали навіть маленькі діти. У цій же інфекційній лікарні зараз двоє таких пацієнти. Це взагалі особливість мутованого штаму – недуга протікає довше, лікується важче.

  “Ми бачимо, що велика частина хворих мають домішки крові у харкотинні. Раніше це не так часто було. Навесні ми вважали, що якщо до 14 дня не розвинулася пневмонія, то захворювання буде більш-менш сприятливим. Зараз бачимо, що пневмонія буквально розгоряється десь з 10-14-го дня”, – каже Оксана Кондрин.

  Але вакцина, яку нині завезли до України, здатна протистояти новому штаму коронавірусу. В цьому запевнив головний санлікар Віктор Ляшко. І спеціальних карантинних обмежень через мутацію коронавірусу, теж наразі не планують.

 • “Додаткових протиепідемічних норм не існує, якихось, які спрямовані виключно на британський штам. Наголошую, що за наявними даними британська мутація вірусу не впливає на ефективність вакцини ні Pfizer, ні AstraZeneca”, – повідомив Ляшко.

  Наразі вірусологи досліджують на предмет нових мутацій ще пів сотні зразків хворих з Прикарпаття, аби зрозуміти, наскільки новий штам дійсно поширений. Результати чекають щонайпізніше у понеділок.

  На думку місцевих медиків, новий штам з’явився на Прикарпатті через закордонних туристів і заробітчан, які приїжджали з Європи на свята.

  До теми: У Франківську виявили “британський” штам коронавірусу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!