Застава – понад 5 мільйонів: підозрюваним у посіві марихуани на Косівщині обирають запобіжний захід

 • Сьогодні, 13 вересня, в Івано-Франківському міському суді обирали запобіжний захід трьом підозрюваним у посіві заборонених рослин.

  Спочатку слухали справу щодо 26-літнього Миколи Шкрібляка. Чоловіка підозрюють у вирощуванні заборонених речовин у Косівському районі. Він був одним із охоронців ферми. Міру запобіжного заходу обирала суддя Татарінова, прокурор у цій страві – Сергій Боровик, захисник обвинуваченого — Антошко.

  Проживає підозрюваний у селі Яворів, що у Косівському районі. Має на утриманні 3-річну дитину.

  Як зазначив прокурор, вартість вилучених рослин становить 1 мільярд 200 мільйонів гривень. Загальна площа землі — понад 4 гектари.

  «Шкрібляк підозрюється у посіві конопель з метою збуту. Він опікувався цією територією. Є досить підстав, щоб вважати, що він причетний до цього злочину. Він свідомо це робив. Була охорона коло цього об’єкту та всі відповідні умови для вирощування», – каже прокурор Боровик.

  Аби уникнути ризиків, таких як вплив на свідків прокурор просить обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Сума застави – 5 мільйонів 17 тисяч гривень.

  «Мій підзахисний працював різноробочим. Ніякого відношення до посіву та вирощування він не мав. Тільки доглядав територію, прибирав її. Там було 20 працівників. Але чогось затримали тільки його – не зрозуміло. Він не мав фізичних можливостей вирощувати та збувати», – каже адвокат Антошко.

  Додає, що ані впливати на свідків, ані вчиняти інших злочинів намірів не має. Тому просить обрати запобіжний захід — домашній арешт.

  «Я нічим поганим не займався. Я їздив на тракторі, замітав, вивозив сміття. У мене мама одна вдома, пенсіонерка», – каже підозрюваний Шкрібляк.

  Суддя Татарінова відправилася у нарадчу кімнату.

  Тим часом розпочалося слухання у справі іншого підозрюваного – 37-літнього Руслана Розвадовського.

  Справу веде суддя Домбровська, прокурор Боровик та захисник Халус. Як стало відомо, у підозрюваного є на утриманні двоє неповнолітніх дітей та дружина.

  Прокурор обвинуваченому Розвадовському просив обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Сума – 5 мільйонів гривень.

  Його захисник переконує, що запобіжний захід, який просить прокурор, є не обґрунтованим. Стверджує, що продовжувати злочинну діяльність не планує, на свідків впливати також. Тому просить обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

  Адвокат каже, що дохід у підозрюваного 3-4 тисячі гривень в місяць. Тож просто обрати мінімальний розмір застави.

  «Ви орендували ту землю. Мали ж знати що там не помідори ростуть. То знали що там вирощують?» – запитує суддя Домбовська.

  Підозрюваний відповів, що дізнався про це тільки згодом.

  Опісля почали слухати справу ще одного підозрюваного. Він – 51-річний агроном Ярослав Корпит. Проживає у селі Заболотів, що на Снятинщині. Має дружину. Крім того, зазначає, що має хвороби пов’язані з судинами.

  Справу веде суддя Татарінова, а прокурор Боровик, адвокат — Чуйко. Адвокат попросив долучити до справи довідку про доходи обвинуваченого. Його заробітна плата становить 4550 гривень в місяць.

  Прокурор Боровик просить обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Каже, що це необхідно, аби уникнути ризиків. Застава становить не менше п’яти мільйонів.

  «Не бачу фактів, які доказують, що мій клієнт причетний до злочину. На мого клієнта тиснули. Але він співпрацював зі слідством. Все показував та розказував, не тікав нікуди. Коли йому стало погано, підвищився тиск, йому викликали швидку. Крім того, напередодні його побили. У нього переламані ребра. Маю підстави думати, що його били на території ферми», – каже адвокат Чуйко.

  Захисник каже, що тримання під вартою — дуже суворий запобіжний захід. Переконує — варто визначити інший: домашній арешт. Просить врахувати, що його підзахисний — єдиний годувальник у сім’ї. Щодо ризиків — стверджує, що вони не обґрунтовані.

  Я був там, бо це моє робоче місце. Я взагалі не знав, що там висаджують. Показав обладнання. І все. Я не мільйонер. Грошей ледь на прожиття вистачає. Прізвище «Шкрібляк» чую вперше. Угоду зі мною укладав Розвадовський“, – каже Ярослав Корпит.

  Нагадаємо: В Івано-Франківську затримали чоловіка, який продавав наркотики

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!