Земля іде в провалля: на Прикарпатті зсув ґрунту загрожує будинкам та газовій станції (відео)

 • Жителі села Стримба Надвірнянської ТГ скаржаться на зсув ґрунту площею майже півтора гектара.

  За повідомленням Державної служби з надзвичайних ситуацій, пласт землі зсунувся ще у квітні, проте, якщо будуть сильні опади, можливе і більше зміщення.

  Поруч із небезпечною ділянкою розташовані вісім житлових будинків та будівлі газорозподільної підстанції, пише “Суспільне”.

  Будинок Марії Гринішак розташований за 50 метрів від місця зсуву. Жінка каже, що вперше ґрунт почав зсуватися тут після паводку у 2008 році. Тоді річка почала “забирати землю” поблизу берега. У 2010 році вода “забрала” половину саду. Того року жінка звернулася до сільської та районної рад. Комісія, яка оглядала місце зсуву, за словами Марії Гринішак, пообіцяла змінити русло річки. Проте роботи так і не провели. Після минулорічного паводку земля почала провалюватися знову. Цього року у квітні ґрунт почав зсуватися.

  Причиною зсувів жінка вважає те, що русло місцевої річки Стримба не чистять. За словами старости села Стримба Любомира Дубіщака, сільська рада своїми силами як могла, розчищала русло.

  Ймовірною причиною зсувів у Стримбі, розповідає завідувач сектора з питань цивільного захисту Надвірнянської міської ради Андрій Левицький, є поверхневі води.

 • Більше у сюжеті

  До теми: На Калущині ріка вийшла з берегів і затопила будинки людей (фото/відео)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!