Лікуємося соками

  • Мільйони людей у всьому світі, використовуючи рецепти Нормана Уокера, вилікувалися від багатьох недуг. Пропонуємо деякі принципи його вчення про сокотерапію.

     

    Норман Уокер – шотландсько-американський бізнесмен, знавець у сфері фруктово-овочевих соків, який, ведучи здоровий спосіб життя, не дочекав лише одного року до свого столітнього ювілею.

    Чому Уокер вибрав саме соки, а не цілі фрукти й овочі? По-перше, соки засвоюються організмом дуже швидко (протягом кількох хвилин) і повністю. Травна система витрачає на це мінімум зусиль. По-друге, соки виводять з організму поклади мертвих клітин, що накопичуються після «неправильних» трапез.

    Уокер вважав, що саме фруктові соки очищають товстий кишечник, а це, на його думку, головний ключ до міцного здоров’я.

    Фруктові соки звільняють організм від токсинів, але фрукти обов’язково повинні бути стиглими. А овочеві соки – це лікарі організму. Вони містять усі необхідні для людини амінокислоти, мінеральні солі, ферменти і вітаміни.

    Five glasses of fresh juice from different fruit

    Буряковий сік

    Підвищує гемоглобін і покращує склад крові. Чудово допомагає жінкам під час клімаксу. Аби уникнути нудоти і запаморочення під час вживання бурякового соку, його варто змішати з морквяним. Такий коктейль забезпечить організм достатньою кількістю фосфору. А суміш морквяного, бурякового та огіркового соків – чудовий очищувальний засіб для жовчного міхура, печінки та нирок.

    Морквяний сік

    Найбагатше джерело вітаміну А, а також В, С і D. Окрім цього, сік містить багато кальцію, магнію і заліза. Цікаво, що в морквяному соці зосереджені такі поживні елементи, яких клітини і тканини організму потребують найбільше. Нормалізує майже всі функції, лікує навіть язви та пухлини, підвищує імунітет і стимулює роботу наднирників, покращує зір. У результаті тривалого вживання морквяного соку досягається потужний очисний ефект. Разом із соком шпинату сприяє відновленню товстої кишки.

    Огірковий сік

    Високий вміст калію робить огірковий сік дуже цінним при порушеннях артеріального тиску, нормалізуючи його. Також цей сік корисний при пародонтозі. Завдяки вмісту кремнію і сірки огірковий сік у поєднанні з морквяним, шпинатним і салатним запобігає випадінню волосся і стимулює його ріст, зміцнює нігті. Суміш огіркового і морквяного соків корисна при ревматичних болях, які є наслідком накопичення в організмі сечової кислоти.

  • Часниковий сік

    Додавання часникового соку активізує перистальтику, має сечогінний ефект. Ефірні олії, що містяться в часнику, сприяють очищенню легень і бронхів від слизу, а також виведенню шлаків через пори. Часниковий сік допомагає позбутися кишкових паразитів, продуктів гниття в кишечнику.

    Сік петрушки

    Сприяє кисневому обміну в клітинах і тканинах організму, зміцнює судини. Є дієвим засобом у лікуванні недуг сечостатевої системи – виводить каміння з нирок і сечового міхура. Чудово лікує очні хвороби. Однак варто пам’ятати, що сік петрушки має дуже сильну дію, тому в чистому вигляді його не варто вживати більше, ніж 30-60 г. Наприклад, разом із буряковим сік петрушки ефективний під час порушень менструального циклу.

    Сік селери

    Багатий натрієм, який необхідний для того, щоб підтримувати кальцій у розчиненому стані, адже відкладення неорганічного кальцію з часом зашлаковують організм. «Живий» натрій нормалізує згортання крові, теплообмін. Спекотна погода переноситься легше, якщо зранку випити чарку соку із селери і стільки ж – удень, між прийомами їжі. Нестача органічного натрію викликає передчасне старіння, особливо у жінок. Сік селери багатий магнієм і залізом, необхідними для живлення клітин крові. Найкраще поєднувати його із морквяним соком.

    У меню Уокера також є багато екзотичних вітамінних напоїв. Наприклад, сік із кульбаби, який тонізує і зміцнює скелет, або коктейль із люцерни та моркви, який показаний при бронхіті, трахеїті і гаймориті. Для лікування недуг нирок і ендокринних залоз  найефективнішим сечогінним засобом є сік зі спаржі та моркви. Суміш соків брюссельської капусти, моркви, салату і стручкової квасолі допомагає нормалізувати функцію підшлункової залози. Таким самим коктейлем лікують і діабет.

    Норман Уокер наголошує, що під час сокотерапії найбільший оздоровчий ефект при різних недугах досягається тоді, коли виключити з раціону концентрований крохмаль і цукор, обмежити вживання м’ясних продуктів, а також попередньо очистити кишечник від шлаків.

    Також Уокервважав: щоб сокиподіяли,вони повинні бутисвіжовідтисненими, і вживати їхпотрібнов кількості відполовини до трьохлітрів на день.Хоча сучаснасокотерапіяспростовуєдруге твердження, наголошуючи, що надмірне вживаннядеякихсоківвикликає алергію,створює навантаженняна печінку імає певніпротипоказання.

        Підготувала Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!