Плануватимуть свої: у Долині змінили порядок допорогових закупівель

Вчора, 12 квітня, у Долині відбулось засідання 37-ї сесії міської ради.

Одним з питань порядку денного стало “Про внесення змін до Порядку здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг із застосуванням електронної системи закупівель ProZorro”.

Секретар міської ради Віктор Гошилик пояснив, що цим рішенням пропонується виключити з допорогових закупівель, які проводяться через Prozorro, пункт 13 – “Закупівля товарів, робіт і послуг із планування території – генеральний план, план зонування території, детальний план території, проведення містобудівного моніторингу, створення і ведення містобудівного кадастру”.

“Документацію часто треба робити швидко і оперативно. Може таке бути, що виграє якийсь учасник з Харкова, і далі буде невідомо що. Нам потрібно працювати з фірмами з Івано-Франківської області, яких ми знаємо, які мають відповідні ліцензії”, – розповів Віктор Гошилик.

Міський голова Володимир Гаразд додав, що саме за його пропозицією поріг закупівель через систему ProZorro був понижений з 200 до 50 тисяч гривень. За словами мера, поріг у 200 тисяч залишається, адже він прописаний у законі, і це вимога держави. Проте рішення про пониження порогу до 50 тисяч громада може приймати або не приймати самостійно.

“Цей пункт слід виключити: це пов’язано з якістю робіт. Адже ми мали випадки, коли при оголошенні тендеру заходять виконавці, які не мають жодного досвіду, а основним критерієм є ціна, і йде затягування. Нам простіше знайти виконавця, який має великий досвід і авторитет, і укласти з ним угоду. Бо є такі фірми, де сидить одна людина, у якої є лише калькулятор і ручка, і він уже великий проектант. Більше того, багато з цих проектів робить наше КП “Арка”, і це можливість завантажити їх роботою”, – пояснив Володимир Гаразд.

Депутати проголосували “за” зміну порядку допорогових закупівель.

Читайте також: У Долині хочуть створити сучасну відпочинкову зону біля озера

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!