Релігія, етно та гори: Прикарпаття запрошує на липневі фестивалі

Літо у розпалі і кожен шукає відпочинку та розваг. У липні Прикарпаття гостинно запрошує на спортивні, етнографічні та релігійні фестивалі, де учасники та гості пізнають культуру, традиції, звичаї нашого краю. Відчують Прикарпаття на смак і запах. 

А відвідати буде що!

XI Міжнародний байк-фест «Дикий вогонь» / «Wild Fire»

30 червня 2017 – 02 липня 2017

Час: 11:00 – 13:00

Місце проведення: ресторан Гуцульщина, вул. І. Петраша 2, Яремче, Івано-Франківська обл.

XI Міжнародний байк-фест «Дикий вогонь» / «Wild Fire» відбудеться 30 червня – 2 липня 2017 року в місті Яремче.

Читайте також: 15 найцікавіших місць Яремчанщини

У програмі фестивалю – концерт, конкурси, дискотека та активний виїзд на Буковель. На фестиваль приїдуть не лише байкери, але й музичні гурти, DJ… Також на фестивалі плануються пригощання гуцульськими смаколиками.

Вартість реєстрації: 150 грн («Пасажир»), 300 грн («Байкер»).

Програма Байк-фесту «Дикий вогонь» 2017

30 червня, п’ятниця  11:00 – зустріч, реєстрація. Розміщення та купання в річці Прут.

18:00 – конкурси, забави та змагання. Щирий карпатський рок від «Гуцулів». Виступи музичних гуртів, зокрема: «Сни Дріади», «Buks&Banni».

22:30 – Open Air Disco / DJ Pablo.

1 липня, субота  09:00 – реєстрація новоприбулих учасників.

11:30 – формування та виїзд колони на ТК «Буковель».

15:30 – повернення колони. Обід.

18:00 – конкурси, забави та змагання. Виступи музичних гуртів, серед яких: «Медовий полин», «MuzikWay», «Брати Станіслава», «K-Dance».

2 липня, неділя  00:00 – Disco / DJ Orest.

Зранку – можливість Offroad Afterparty на джипах на карпатську полонину. Запис проводиться під час реєстрації (до 17:00 1 липня), вартість – 300 грн.

У реєстраційний пакет «Пасажир» входить наклейка, обід від організаторів, два дні забави, наметове містечко. «Байкер» – значок, наклейка, паркінг, банош і грибна юшка від організаторів, два дня забави, наметове містечко.

Контакти організаторів: E-mail: [email protected] Телефон: 097 942-67-64, Тарас.

Gorgany Race 2017

1–2 липня 2017 

Місце проведення: оселя Чота Крилатих, село Луквиця,  Богородчанського району, Івано-Франківська обл.

Вартість: 320 грн («Спринт», «Півспринт», «Велоспринт»), 370 грн («Трек», «Вело»). 

Пригодницькі перегони Gorgany RACE – це унікальний соціальний проект компанії Gorgany. Вони відбудуться 1–2 липня 2017 року в селі Луквиця Івано-Франківської області.

Читайте також: 10 найцікавіших місць Богородчанського району

Організатори запрошують на Gorgany RACE всіх, хто поділяє їхні цілі та цінності: шанувальників здорового й активного життя, любителів гірських мандрів і велотуристів. На перегонах усі бажаючі зможуть вдосконалити свою майстерність та вповні насолодитися красотами гір в Ґорґанах. Також це екологічна подія – один з видів спорту й активного відпочинку на природі, що не завдасть шкоди довкіллю. Поселення учасників заплановане у наметовому містечку. Поруч із табором розташована заповідна зона. Звісно, еко-табір потребуватиме від велоспортсменів слідування певним правилам. Але краса природи навколо, яку потрібно зберегти, компенсує всі заборони на 200%.

Програма Gorgany Race 2017

30 червня, п’ятниця

15:00 – початок роботи базового табору (наметового містечка).

19:00–21:00 – попередня реєстрація команд.

1 липня, субота

06:30 – вивішування карти з нанесеними КП.

07:00 – реєстрація команд.

09:15 – почергові наради капітанів команд з суддівською колегією.

10:30 – урочисте відкриття «Gorgany Race 2017»

10:55 – почерговий старт перегонів.

23:00 – закінчення контрольного часу («Півспринт»).

2 липня, неділя

11:00 – закінчення контрольного часу («Спринт», «Велоспринт»).

17:00 – закінчення контрольного часу («Трек», «Вело»).

18:00 – Підведення підсумків перегонів, нагородження переможців. Закриття змагань.

3 липня, понеділок

10:00 – закінчення роботи базового табору.  Під час перегонів буде передбачено медичну і технічну допомогу, роботу служб таксі, відповідне розміщення і комфортні природні умови в таборі.

Найзручніше добиратися до Луквиці з Івано-Франківська та Богородчан. Зі Львова та Франківська на місце змагань учасники можуть доїхати організовано, скориставшись послугою «Gorgany BUS».  Контакти організаторів і реєстрація: 099 452-47-19.

E-mail: [email protected]. Сайт: gorganyrace.com.

Районне свято духовної пісні «Духова криниця», Єзупіль

06 липня 2017 – 07 липня 2017

Час: 21:00 – 13:00

Місце проведення: селище Єзупіль, Тисменицького району, урочище Вишневець, Івано-Франківська обл.

 

В урочищі Вишновець, що знаходиться між селом Сілець та селищем Єзупіль Тисменицького району на Івано-Франківщині, знаходиться «Духова Криниця». Це місце вважається святим ще від 13 століття. Тут б’є джерело цілющої води. Саме в Єзуполі 6 та 7 липня відбудеться свято духовної пісні «Духова криниця», яке поєднає нічну духовну програму, освячення води та святковий концерт.

Читайте також: 15 найцікавіших місць Тисменицького району

Від 6 до 7 липня – напередодні церковного свята Різдва Йоана Хрестителя – молитва паломників, мешканців та гостей селища триватиме в Єзуполі цілу ніч. У цей час можна буде торкнутися християнської духовності  Івано-Франківщини, яка в майже автентичному вигляді збереглася на цих землях від віків.

Свято відкрите на те, аби в ньому взяли участь усі люди доброї волі: релігійна або конфесійна приналежність тут не грає ролі. Єдина умова – стримана поведінка під час нічної молитви та повага до святого місця.

Програма свята «Духова криниця» в Єзуполі

6 липня, четвер

21:00 – Богослужіння, Всенощна.

22:15 – Хресна Дорога.

7 липня, п’ятниця

00:00–06:00 – велика духовно-молитовна програма.

06:00 – Богослужіння, Утреня.

07:00 – Архієрейська Божественна Літургія (Богослужіння, відпуст).

08:30 – Святе Водосвяття.

09:30 – концерт духовної пісні «Духова криниця».

На концерт «Духова криниця» прибудуть талановиті виконавці з цілої Івано-Франківської області.

Це чудова нагода поєднати перебування у духовному просторі з насолодою від якісної музики, в якомусь сенсі віддаленої від земних клопотів.

 

Фестиваль духовної марійської пісні

07 липня 2017

Час: 09:00 – 17:00

Місце проведення : село Маріямпіль, Галицького району, Івано-Франківської області.

 VІ Фестиваль духовної марійської пісні у селі Маріямпіль Галицького району на Івано-Франківщині відбудеться 7 липня 2017 року. Це чудова нагода відвідати село, яке славиться своїм дендрологічним парком, Біблійним садом, старовинним приміщенням колишнього Монастиря капуцинів. Також тут знаходяться руїни замку Яблоновських.  Окрема гордість і перлина села – ікона Матері Божої Маріямпільської у церкві Воздвиження Чесного Хреста.

Читайте також: ТОП-20 найцікавіших місць Галицького району

Заступництву Богородиці місцеві мешканці приписують багато зцілень і інших чудесних подій, що ставалися з людьми, які щиро молилися у цьому місці. Також у Маріямполі – дослівно це «місто Марії» – б’є цілюще джерело чистої води. Як говорять легенди Франківщини, колись біля джерела навіть відбулася містична подія: тут об’явилася сама Богородиця.

Фестиваль духовної марійської пісні у Маріямполі відбудеться у день церковного свята Різдва Івана Хрестителя. Після урочистих богослужінь художні колективи та виконавці з Івано-Франківщини будуть виконувати як старовинні, так і сучасні духовні пісні.

У програмі фестивалю: святкові богослужіння; духовно-молитовна програма; музична програма.  Це цікава музична подія у святому місці, куди часто відбуваються паломництва та поїздки на великі християнські свята. Паломницькі місця Івано-Франківщини завжди відкриті на відвідування для всіх людей доброї волі, а не лише для своїх постійних гостей. Єдине прохання – ставитися до святого місця з відповідною повагою.  Крім того, пам’ятки Маріямполя – Біблійний сад, дендропарк, рештки замку, колишній монастир, дуб Симона Петлюри тощо – й самі по собі дуже цікаві для відвідування. Ще одна причина для поїздки – Маріямпіль стоїть на високому лівому березі Дністра. Село славиться своїми дивовижними краєвидами, особливо на світанку та на заході сонця.

День Міста та фестиваль етнічного одягу і традицій «Лудинє»

7–8 липня 2017

 Місце проведення: м. Косів, Івано-Франківської обл.

 Фестиваль автентичного одягу і традицій «Лудинє» відбудеться 8 липня у місті Косові на Івано-Франківщині. Йому передуватиме День міста, який також гучно святкується у Косові щорічно. Сам фестиваль має статус етнографічного. Ціль організаторів – берегти і популяризувати народне мистецтво й традиції Гуцульщини, розвивати рідну Косівщину, а також місцеві музеї.

Читайте також: ТОП-20 найцікавіших місць Косівщини

Фестиваль «Лудинє» – це розмаїття й багатство автентичного народного одягу Гуцульщини, рукотворні шедеври гуцульських майстрів, гості усіх вікових категорій, багато молоді… А саме слово «лудинє» означає «вбрання».

Фестиваль традиційно відбувається в день церковної урочистості Різдва святого Івана Хрестителя, яке греко-католики і православні християни України святкують 7 липня.

Аби переконатися у тому, що Косів як колись, так і дотепер є найбільш масштабним центром прикладного мистецтва в Українських Карпатах.

Програма Фестивалю автентичного одягу і традицій «Лудинє» 2017 в Косові

7 липня, п’ятниця. День міста Косів

10:00 – Літургія в церкві Різдва Івана Хрестителя.

10:00–18:00 – святкові заходи (стадіон школи № 2, позаду РБК, вулиця Грушевського, 1).

Косівський базар – етносувеніри, художні та творчі вироби, презентації. Проведення майстер-класів від народних майстрів. Розваги для косівчан і гостей свята. Парк атракціонів та територія фестивальної кухні.

12:00–15:00 – «Свято меду» на майдані Незалежності.

13:00 – відкритий чемпіонат з екстремального ендуро «Ruba Grunem». Змагання відбудуться на теренах колишнього ВХО «Гуцульщина» (вхід із вулиці Незалежності, коло «Банського» моста та з вулиці Горбового).

15.00–18.00 – змагання з силового екстриму «Камінь Довбуша» на звання найсильнішої людини Прикарпаття (майдан Незалежності).

16:00 – відкриття дня міста. Програма «Містечко над Рибницею» (стадіон школи № 2).

17:00 – 2-ий заїзд відкритого чемпіонату з екстремального ендуро «Ruba Grunem» (ВХО «Гуцульщина»).

18:30–19:00 – музична програма на стадіоні школи № 2. Серед учасників: «Браво» (Косів); «Гуцули» (Косів); «Дикі Серцем» (Львів); «ReMix» (Львів); «Los Colorados» (Тернопіль); Марія Яремчук.

8 липня, субота.

8:00–12:00 – «Косівський базар» (Смоднянський ринок).

12:00 – етно-програма в Музеї родини Струтинських (Школа мистецтв, вхід збоку). Обряди гаївок з села Баня Березів. Представлення колекції. Майстер-клас.

13:00–21:00 – Фестини у ресторані «Водограй» (коло «Банського» моста). «Гуцульська кухня та вегетаріанська дієтична кухня лічниці доктора Тарнавського». Територія майстрів та етносувенірів. Музичний майстер-клас від Михайла Тафійчука з Буківця.

14:00 – виставка-презентація віднайденого фотоархіву Параски Плитки-Горицвіт із Криворівні у Музеї народної творчості та побуту Гуцульщини.

16:00–21:00 – фотосесія в етнічному одязі для гостей фестивалю. Покази колекцій одягу. Концерт етно-гурту «ЯгОди» зі Львова.

Варіанти локацій: садиба «Затишна» на вулиці Франка, урочище «Скали» (при добрій погоді); ресторан «Водограй» (при поганій погоді).

21:00 – етно-вечірка під відкритим небом у ресторані «Водограй».  Знаменитий Косівський базар чекає як на своїх постійних шанувальників, так і на нових гостей, яким полюбилася ідея святкування на Гуцульщині. Стати частинкою цього дійства і хоч на пару днів відчути себе в Косові, як вдома, може кожен, хто лише цього захоче!

 Етно-фолк фестиваль “Вільха”

12  липня 2017

 Місце проведення: с. Вікняни, Тлумацький район, району Івано-Франківської обл.

 

Етно-фолк фестиваль “Вільха”  відбудеться 12 липня у с. Вікняни Тлумацького району.

У програмі : майстер-класи з гончарства, писанкарства, вишивки, виготовлення ляльки-мотанки та інших видів народно-ужиткового мистецтва.

Читайте також: Топ-15 найцікавіших місць Тлумаччини

Також гостей частуватимуть стравами місцевої покутської кухні, влаштують спортивні змагання, розважать виступами фольклорних колективів та естрадних виконавців Тумаччини.

Музично розважатимуть гурти “Петровичі” з Ворохти та “КораЛЛі” з Івано-Франківська.

На всіх локаціях фестивалю працюватимуть дитячі атракціони.

В основі фестивалю лежить обряд «Вільха», який зберігся лише в деяких селах Тлумаччини. Свято входить до циклу літніх купальських свят. Цей звичай зародився ще у часи Русі-України, коли на Покуття нападали монголо-татари. Люди, втікаючи від татар, ховалися у болотистих місцях, де росло багато вільхи. А вже коли татари відходили, вдячні люди прикрашали вільху і вшановували її як рятівницю людського життя. Відтоді вільха на Покутті стала символом волі та порятунку, оберегом.

Організатор: Михайло Ковтун, 096 723 68 87, 095 452 07 57

E-mail: [email protected]

Змагання IF-Race 2017

15 липня 2017

Час: 10:00

Місце проведення: Вовчинецькі  гори, Івано-Франківськ.

У с. Вовчинець відбудуться змагання IF-Race 2017. Розваги здебільшого для тих хто любить туризм і  спорт.

Формат: дев’ять годин світлої частини доби, орієнтування за вибором + технічні етапи + історичні місця.

Читайте також: ТОП-20 найцікавіших місць Івано-Франківська

Для вело окремий залік з цікавими перегонами.

Місцевість: ліс, поля, горби, скелі, печери, річки.

Точні місця старту та фінішу буде повідомлено додатково командам, які зареєструвались.

 

Народне дійство «Полонинське літо – 2017»

16 липня 2017

Час: 11:00 – 23:00

Місце проведення: урочище Запідок, с. Верхній Ясенів, Верховинський р-н, Івано-Франківська обл.

Гуцульське народне дійство «Полонинське літо – 2017» відбудеться 16 липня у селі Верхній Ясенів на Верховині. Тут на гостей і самих гуцулів чекає все багатство Верховинського краю – смаколики, автентичні мистецькі витвори і елементи побуту.

Справжнє «Полонинське літо» – це гуцульська музика, ватра, ярмарки та веселі забави. Сумувати тут не доведеться нікому!

«Полонинське літо» – знане гуцульське свято як для українців, так і для гостей з-за кордону. Приїхати на Верховину, у Верхній Ясенів, та взяти участь у Гуцульському народному дійстві «Полонинське літо» варто всім, хто цікавиться автентичним полонинським господарством, хоче насправді пізнати й долучитися як до матеріальної, так і до духовної культури славних гуцулів.

Читайте також: Топ-10 найцікавіших музеїв Гуцульщини

У програмі веселого гуцульського свята «Полонинське літо – 2017»:  святковий концерт та музична програма від кращих мистецьких колективів та виконавців Прикарпаття; урочисте запалення легендарної ватри на полонині; різноманітні святкові гуцульські дійства; ярмарок автентичної продукції, зробленої на Верховині; спортивні розваги, змагання, конкурси; богатирські ігри; святкова лотерея; справжня гуцульська забава тощо.

Читайте також: Топ-15 найцікавіших місць Верховинщини

«Полонинське літо» – добре відоме, як на території України так і за її межами. Народне дійство, спрямоване на популяризацію полонинського господарства, збереження та примноження матеріальної та духовної культури гуцулів.

Ярмарок-фестиваль «Меди Прикарпаття 2017»

22 – 23 липня 2017

Час: 09:00 – 22:00

Місце проведення: Площа Ринок, Вічевий майдан, Івано-Франківськ

Міжнародний фестиваль меду «Меди Прикарпаття 2017» відбудеться 22–23 липня в Івано-Франківську. На ярмарку-фестивалі будуть представлені кращі пасічники Прикарпаття та пасічники з цілої  України, а також з-закордону. Під час солодкого свята меду відбудеться багато тематичних семінарів і майстер-класів. Крім того, на гостей фестивалю очікують розваги та смаколики, захоплюючі зустрічі з видатними пасічниками та науковцями медової галузі.

Організатори ярмарку-фестивалю «Меди Прикарпаття» мають за ціль не лише популяризувати в Україні автентичну культуру бджільництва. Фестиваль дає великі можливості українським й іноземним бджолярам: це і обмін досвідом, і демонстрація досягнень у медовій галузі.

Мед – це міцне здоров’я, якщо вміти його споживати правильно і в міру. Саме цього вас залюбки навчать професійні бджолярі, які справді люблять й шанують свою справу.

У програмі Міжнародного фестивалю меду «Меди Прикарпаття 2017» заплановано:  великий ярмарок медів та інших продуктів бджільництва; семінари, тематичні майстерні, майстер-класи; цікаві зустрічі та багато нової інформації від відомих пасічників – майстрів своєї справи; знайомство з гостями з міжнародних делегацій, які прибудуть на семінар; веселі розваги і цікаві конкурси; мед та інші різноманітні смаколики – солодкі й не тільки.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!