Українці рекордно низько оцінили свій рівень життя

  • Українці оцінюють свій рівень життя на 4 бали з 10 можливих.

    Це з’ясували фахівці американського інституту Геллапа. Автори опитування зазначають, що це найгірший показник за весь час спостережень із 2007 року.

    Так, в 2007 році українці оцінювали рівень свого добробуту в 5,3 бали. При цьому фактично в наступні роки задоволення рівнем життя тільки знижувалося.

    У 2007 році 22% опитаних вважали, що вони процвітають. Ще 58% відзначали, що мають певні труднощі, а 20% говорили, що страждають.

    У 2015 році кількість тих, хто страждає, зросла до 36% – це найвищий показник серед країн пострадянського простору.

    Тих, хто процвітає, тільки 9%; людей, які мають певні труднощі, залишилося приблизно стільки ж – 56%.

    В інституті Геллапа відзначають, що, враховуючи крах економіки протягом року жахливого конфлікту, не дивно, що такі депресивні погляди пронизують майже всі сегменти українського суспільства – людей різного віку, рівнів освіти та статі. Такими ж є очікування українців щодо їхнього життя в найближчі п’ять років.

  • Відсоток українців, які кажуть, що задоволені стандартами свого життя, впав з 27% до 17% за минулий рік, а кількість тих, хто оцінює економічну ситуацію в країні як бідну, зросла з 62% у 2014 році до 79% у 2015 році.

    Найбільше задоволення рівнем життя продемонстрували жителі західних областей України, найменше – мешканці півдня та центру.

    Опитування проводилося 7 липня – 15 серпня серед 1000 осіб у віці від 15 років.

    img

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!