35 років потому: у Франківську вшанували ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС

 • Сьогодні, 26 квітня, в Івано-Франківську біля пам’ятного знаку “І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття” відбулося віче-реквієм за участю представників влади, громадських організацій “чорнобильців”, духовенства та громадськості.

  Присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 35 років тому. Священники відслужили поминальну панахиду за загиблими під час аварії на ЧАЕС, представники влади поклали квіти до пам’ятника. 

  На віче зібралось близько 200 людей.

  “Я сама була свого часу евакуйована з Прип’яті. В мене пенсія 2200 гривень і добрий десяток діагнозів. Ліки, комуналка, і за що жити? Ліквідаторів зараз не шанують, є якась дискримінація. Все це неправильно, коли нам нема за що жити, отримавши свого часу дозу в 30 рентген радіації”, – розповідає Наталія Світайло, керівниця однієї з громадських організацій, які об’єднують ліквідаторів.

  Інший “чорнобилець”, пан Володимир Самбурський, згадує: людей тоді зібрали швидко і примусово, ніхто не знав, що таке радіація і куди саме вони їдуть.

  “Ми, солдати, приїхали туди, вийшли з машини – і не розуміли, в чому проблема, адже кругом природа і все ніби добре. Але вже на другий день я, двадцятирічний, відчув себе так, ніби мене машина збила. І це я був там у червні. Ми там чим тільки не займалися – і собак вбивали, і браконьєрів “ганяли”, і бачили як полковники цілими контейнерами вивозили накрадене в людей майно”, – каже ліквідатор.

  Детальніше про причини і обставини аварії на ЧАЕС читайте у статті “Запобігти. Ліквідувати. Померти”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!