Басейн і захист лісів: у Дзвиняцькій ОТГ похвалилися досягненнями (фоторепортаж)

 • За два роки у Дзвиняцькій ОТГ, що знаходиться на Богородчанщині, встигли втілити в життя низку позитивних змін.

  Втім, звісно, є і проблеми. Дзвиняцька ОТГ розташована біля підніжжя Українських Карпат. До складу громади входить 4 села: Дзвиняч, Росільна, Космач і Міжгір’я. Площа громади – 7120 га, її чисельність населення – 7 934 осіб.

  “Звісно, нам варто було почати швидше. Я зараз відчуваю, що ми пропустили низку можливостей для розвитку. Але все одно щороку маємо серйозні суми субвенцій, робимо реальні справи”, – розповідає голова громади Микола Волочій.

  За два роки роботи громади у новому форматі тут встановили бруківку біля садка, де відновили водопостачання, зробили ремонти тепломережі у Космацькій гімназії, системи опалення та водопостачання у Росільнянському ліцеї тощо. У селах провели ремонти та благоустрій вулиць, облаштували вуличне освітлення. Зроблено капітальні ремонти двох гімназій.

  Діє система збору твердих побутових відходів.

  “Наш край має нафту і газ, і це почало поступово давати гроші. Ми почали з 5 мільйонів власних надходжень, зараз це вже 9.5, і є ще запас для росту”, – додав Микола Волочій.

  Жителі громади беруть активну участь у її розвитку. Зокрема, у селах громади вони самостійно встановлювали автобусні зупинки, які придбали за власні гроші. Люди часто самоорганізовуються, наприклад створили спеціальні групи, які патрулюють ліси.

  “Коли я прийшов, мені передали басейн – і на нього йшло близько 3000 гривень на день. Я тоді не знав, чи буде змога його утримувати, і дав розпорядження злити воду. Наразі все працює”, – згадав про ситуацію з басейном Микола Волочій.

  Читайте також: Крок до ОТГ: міська рада голосуватиме за приєднання двох сіл до Франківська

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!