Бойову медикиню з Івано-Франківщини нагородили “Золотим хрестом”

 • До військової служби дівчина майже два роки пропрацювала в Івано-Франківському обласному бюро судово-медичної експертизи та декілька місяців – у Центрі реабілітації КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

  Бойову медикиню з Івано-Франківщини нагородили Відзнакою Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного “Золотий хрест”.

  Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОВА.

  Марія Корчинська пішла доброволицею в ЗСУ у 21 рік. Не послухалася ні батьків, ні знайомого військового, який допомогав їй з мобілізацією, але водночас відговорював від такого кроку. 1 жовтня 2022 року в Запоріжжі вона прийняла військову присягу та потрапила на фронт під Гуляйполе.

  До військової служби дівчина майже два роки пропрацювала в Івано-Франківському обласному бюро судово-медичної експертизи та декілька місяців – у Центрі реабілітації КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

  Коли їхала на службу, думала, що на посаду старшого бойового медика роти, але на місці стала фельдшером евакуаційної машини на стабілізаційному пункті, щоб надавати допомогу пораненим.

  Марія закінчила медичний коледж, їздила на курси з тактичної медицини й каже, що “цивільна медицина і військова – це зовсім різні речі”.

 • Дівчина гадає, що війна швидко не закінчиться, бо “наступ – то величезна і дуже важка робота”. А після того, як повернеться з війни, хотіла б якийсь час відпочити, а далі, можливо, буде шукати себе як психолог, щоб надавати допомогу людям, які перейшли через війну.

  “Бо якщо людина не може відпустити те, що було там, то сама себе заганяє в глухий кут, – вважає вона. – Як-не-як, а потрібно рухатись вперед і вірити в краще!”.

  Читайте також: П’ятьох випускників франківського медуніверситету нагородили нагрудними знаками від Залужного

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!