Бюджет Прикарпаття-2022 буде на 330 мільйонів більшим, ніж торік

 • Сьогодні, 10 грудня, в Івано-Франківську відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму.

  Зокрема, обласні депутати заслухали інформацію про проєкт бюджету Івано-Франківщини на 2022 рік. Заступниця директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Качур розповіла про кошторис на наступний рік.

  Доходи обласного бюджету-2022 визначили в сумі 2 мільярди 853 мільйони гривень – що на 330 мільйонів більше, аніж у 2021 році. Видатки також зросли на відповідну суму і становитимуть 2 мільярда 847 мільйонів гривень. Втім, до остаточного прийняття бюджету ці цифри ще можуть дещо змінитися.

  “Є зростання на 15% відносно показників минулого року. Проєкт бюджету передбачає зростання соціальних стандартів – підвищення мінімальної зарплати до 6500 гривень, прожиткового мінімуму, стипендій тощо. Стипендії зростуть майже у два рази. На все це виділено 207 мільйонів”, – сказала Ганна Качур.

  Власні доходи бюджету Івано-Франківщини складуть 51%, або 1 мільярд 462 мільйони. Ще 49% кошторису – різноманітні трансферти з держбюджету, тобто субвенції та дотації на деякі сфери. Їх обсяг становитиме 1 мільярд 391 мільйон гривень.

 • Зокрема, значно зросла субвенція на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування
  місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Її розмір становитиме майже 580 мільйонів гривень. А от деякі інші субвенції наступного року скоротять.

  Читайте також: Скорочення субвенції: громадам Прикарпаття не повернуть їхні гроші

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!