Чорний сніг на Прикарпатті: у пробах виявили перевищення вмісту ртуті

 • На Івано-Франківщині у пробах чорного снігу з Галича під час лабораторного дослідження працівники Держпродспоживслужби в області виявили перевищення ртуті. Проби снігу вони брали у Галичі 16 грудня та для повторного аналізу — 18 грудня.

  Про це у коментарі “Суспільному” розповів начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в області Віталій Фіглевський.

  16 грудня спеціалісти установи виїхали у Галич, тому що отримали багато скарг та звернень від громадян щодо кольору снігу, каже Віталій Фіглевський. Разом із працівниками Галицької міської ради та спеціалістами екологічної інспекції вони провели засідання комісії.

  Із його слів, під час повторного аналізу 18 грудня фахівці взяли три проби снігу з в’їзду та виїзду у місто, а також на майдані Різдва у Галичі. Для дослідження снігу у законодавстві не передбачили певних норм, каже Віталій Фіглевський, тому спеціалісти орієнтувалися на норми поверхневих вод.

  Проби снігу перевіряли на вміст токсинів: кадмію, свинцю, ртуті, а також проводили фізико-хімічні дослідження.

  “У центрі Галича та біля ветлікарні сніг був візуально чорний, сірий, і це бачимо на фізико-хімічних дослідженнях. При нормі 20°C колір та вміст забруднення становив від 25°C до 30°C. На площі майдану Різдва фахівці виявили незначне перевищення вмісту ртуті. Але сніг перетворюється у воду, а вона проходить очищення, фільтрацію, тому загрози для життя людей немає”, — розповів Віталій Фіглевський.

  Із його слів, в управлінні з’ясовують причину виникнення чорного та сірого снігу у Галичі.

  Лабораторне дослідження працівники Держпродспоживслужби надіслали у Галицьку міську раду та Держекоінспекцію.

  Читайте також: Галицька міськрада просить перевірити Бурштинську ТЕС через чорний сніг

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!