Чотири голи за перший тайм: “Альянс” розгромив МФК “Прикарпаття”

• “Прикарпаття” вирушило в гості до “Альянсу” у статусі команди, яка знаходиться в нижній частині турнірної таблиці і все ще не убезпечила себе від пониження у класі.

Команда з Івано-Франківська потребує очок і опинилася в такому становищі, коли потрібно грати на результат у кожному поєдинку, інакше конкуренти з Кременя можуть скористатися будь-якою осічкою підопічних Олега Рипана, у яких, до речі, залишається одна гра в запасі, пише “Спорт арена”.

“Альянс”, в свою чергу, в останніх матчах Першої ліги набрав дуже хорошу форму, команда не програвала протягом десяти матчів поспіль, а зовсім недавно видала класну переможну серію з трьох матчів. Команда із Липової Долини є твердим середняком дивізіону, якому до кінця поточного розіграшу складно буде істотно поліпшити своє турнірне становище, але і падіння вниз йому явно не загрожує.

Суперники підійшли до очної зустрічі з кадровими втратами. У “Альянсу” через перебір жовтих карток матч пропускали Герт і Пісний, а “Прикарпаття” не могло розраховувати на Семотюка, але гарною новиною для гостей стало повернення після дискваліфікації Француза та Кузьмина. Незважаючи на нинішнє становище команд у турнірній таблиці, гра між “Альянсом” і “Прикарпаттям” обіцяла бути інтригуючою, адже в поєдинку першого кола івано-франківцям вдалося обіграти свого опонента з рахунком 1:0.

Але початок поєдинку наочно продемонстрував нинішню різницю в класі між суперниками і підтвердило, що ніякої інтриги в цій зустрічі не буде. “Альянс” розпочав гру дуже жваво і за стартові кілька хвилин відправив “Прикарпаття” в глибокий нокаут. Вже на другій хвилині господарі відкрили рахунок: кращий бомбардир “Альянсу” Агапов після навісу з близької відстані розстріляв ворота. Через п’ять хвилин команда з Липової Долини забила другий гол: Загинайлов скористався дикою помилкою Француза біля свого штрафного, вийшов на ворота, обіграв голкіпера і відправив м’яч у сітку.

На 10-й хвилині “Альянс” і зовсім міг забивати третій гол, але на цей раз Загинайлов після подачі Шарая не зумів влучити у ворота з вигідної позиції перед воротами. Звичайно, такий старт матчу став шоком для гостей, які явно планували розпочати гру інакше. “Прикарпаття” намагалося якось повернутися в гру, але удар Воробчака припав точно в руки Важинського.

Перша половина зустрічі проходила повністю під диктовку господарів поля і головне питання полягало в тому, скільки ще голів заб’ють футболісти “Альянсу” до перерви. Цікаво, що гості суттєво сприяли їм у цьому. Чергова помилка біля своїх воріт, на цей раз при розіграші вільного удару, привела до того, що Піднебенной віддав пас на Шарая, який ефектно накинув м’яч на Ярошенка. Досвідчений хавбек Альянсу обробив м’яч в штрафному суперника і не залишив шансів голкіперу – 3:0. Ще через кілька хвилин Шарай відзначився сам, випередивши захисників після класного прострілу від Піднебенного з правого флангу – 4:0. До 35-ї хвилини гра була зроблена.

• Друга половина зустрічі перетворилася на формальність, адже при такому рахунку виправити ситуацію дійсно дуже складно. Гравці “Альянсу” очікувано зменшили оберти і почали діяти менш активно у атаці, а “Прикарпаття”, незважаючи на своє тривожне становище у турнірній таблиці, виглядало безнадійним і не в змозі створити реальну загрозу біля воріт Важинського. У гостей можна згадати хіба що непоганий удар з гострого кута у виконанні Дитка, який припав точно в руки голкіперу.

В середині другого тайму тренерський штаб “Альянсу” вирішив прибрати з поля своїх лідерів, але навіть без Ярошенка, Шарая і Загинайлова господарі продовжували володіти ініціативою і тримали ситуацію під своїм контролем. Більш того, могли вони зробити рахунок ще більшим, але Шпирьонок, який вийшов на заміну, з гарної позиції влучив у захисника. Гості відповіли дальнім ударом від Сондея – поруч з воротами.

І все ж “Прикарпаттю” вдалося забити гол престижу. Геник класно розібрався з суперниками в центрі поля, віддав пас на хід Хомі, який легко обіграв Важинського і пробив точно в площину воріт. Невелика радість для гостей, але аж надто пізно вони схаменулися і провели результативну атаку.

Після цього матчу “Альянс” набрав 47 очок і обійшов “Волинь” у турнірній таблиці, підібравшись до лідерів Першої ліги – команда Юрія Ярошенка займає шосте місце. “Прикарпаття” залишилося на 14-й позиції, але тепер випереджає Кремінь лише на одне очко, а значить боротьба за збереження прописки в дивізіоні тільки розпочинається.