Екологічна загроза всеукраїнського рівня: депутати ВРУ приїхали на Домбровський кар’єр (фото)

 • Сьогодні, 10 червня, на Домбровський кар’єр, що в Калуському районі, приїхали народні депутати з екологічного комітету Верховної Ради України.

  Вони приїхали, щоб побачити на власні очі екологічну проблему з кар’єром і знайти шляхи її вирішення. Адже поклади мінеральних солей, які залишилися тут з часів СРСР, забруднюють воду в кар’єрі та в колодязях довколишніх сіл, пише “Галицький кореспондент“.

  “Є дуже серйозна загроза. Адже біля дна тут рівень засоленості є вкрай високим, 400 грамів солей на літр. Якщо все це потрапить у річки, може бути екологічна катастрофа. А поруч – водозабір Лімниці”, – розповів Андрій Пліхтяк, начальник управління екології та природних ресурсів ОДА.

  Нардепи оглянули кар’єр та хвостосховища – місця, де були захоронені шкідливі солі і звідки вони зараз просочуються у воду, забруднюючи її.

  “Тут є загроза, яку мало б розглянути РНБО. Може йтися про екологічну катастрофу, якщо все це потрапить і річки. Держава має діяти рішуче і вирішувати цю проблему. Адже коштів Калуської громади явно недостатньо для цього питання. Тут є загроза здоров’ю людей, є репутаційні ризики для України”, – зазначив Едуард Прощук, народний депутат України.

  Крім цього, тут є складна юридична ситуація – адже кар’єр у власності АТ “Оріана”, і потрібно знайти якесь рішення.

  “Щоб уникнути негативних наслідків, треба негайно щось робити. Можна заповнити пустоти породою, щоб уникнути подальших негативних наслідків в плані просідань грунту. Потрібно також виділити значно більшу суму грошей на вирішення проблеми”, – додала Олена Криворучкіна, заступниця голови Екологічного комітету ВРУ.

  До 2003 року тут ще здійснювався видобуток солі, і воду відкачували. Згодом все зупинилось, насоси перестали працювати і наразі кар’єр переповнений соленою водою. Вона просочується у грунти.

  Читайте також: Домбровський кар’єр може забруднити річки Франківщини

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!