Франківського волонтера та благодійника нагородили почесною відзнакою

 • Сьогодні, 18 жовтня, в Івано-Франківську волонтера та благодійника Олега Грималюка нагородили почесною відзнакою командувача військ оперативного командування “Захід”.

  Підполковник Андрій Рисюк, старший офіцер цивільного військового співробітництва оперативного командування “Захід”, каже – до Дня Захисника України на Івано-Франківщині такими високими нагородами відзначили шістьох людей. Це два учасники АТО, два волонтери та два викладача предмету “Захист Вітчизни”.

  “Це свято стосується кожного, хто причетний до захисту України – як людей у формі, так і волонтерів, які допомагають ЗСУ. Олег Грималюк допомагає армії вже дуже давно. Він є випусником ЗОШ №7 1983 року та однокласником Олега Базилевича, який загинув на війні в Афганістані”, – пояснює Андрій Рисюк.

  Сам Олег Грималюк розповідає, що після випуску зі школи поступив до військового училища, а допомагати армії почав близько п’ятнадцяти років тому. Загальну кількість зібраних та переданих грошей Олег ніколи не рахував – за його словами, вести такі підрахунки було б неправильно і нещиро. Втім, військові кажуть – за роки АТО ця сума склала близько трьох мільйонів гривень.

  “Співпраця зі 114-тою авіаційною бригадою почалась ще у 2000-х роках. Я тоді був депутатом міської ради, це був мій виборчий округ – так і почалась робота, яка триває і досі. Потім допомагали і сухопутним військам. Закупляли продукти, взуття, спецодяг, інструменти, акумулятори, паливо і все інше, що було потрібно. Зараз ситуація в армії стала краща, фінансування зовсім інше – картоплю і закрутки на передову возити вже не треба. А на початку АТО було й таке”, – ділиться спогадами Олег Грималюк.

  Нагадаємо, В Івано-Франківську 30 атовців отримали квартири

  Почесний нагрудний знак волонтеру вручили в стінах його рідної школи. Директорка ЗОШ №7 Марія Попович подякувала Олегу Грималюку за допомогу армії та закликала учнів брати з нього приклад.

  “Хочу наголосити, що з 2014 року у нас є агресія з боку Росії. І на захист України стали не лише військовослужбовці, а й небайдужі люди – які були на Майдані, які ставали добровольцями та волонтерами. З самого початку ці люди допомагали військовим і технікою, і майном, і грошима. Можливо, тільки завдяки цьому наша армія на початку війни змогла зупинити агресора, який захопив Крим та велику частину Донбасу. Тож велике їм спасибі”, – сказав командир 114 бригади тактичної авіації, полковник ЗСУ Юрій Погорілий.

  Читайте також: Життя після війни

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!