Художник із неймовірним творчим чуттям: у Франківську відкрили анотаційну дошку полеглому Герою

 • Пам’ятний знак встановили на фасаді ліцею №5, де вчився військовий.

  В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому Герою Миколі Черевку, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на міського голову Руслана Марцінківа

  “Мінімальне, що може зробити навчальний заклад з міською владою – вшанувати випускника тодішньої школи, віддати хоч частину пам’яті та поваги. Тому що він за те, щоби учні могли навчатися, а містяни жити, віддав своє найдорожче – життя. Учні все розуміють. Дуже часто навіть більше, ніж дорослі, усвідомлюють, що відбувається і якою ціною це дається”, – каже директор ліцею №5 Ярослав Олексин.

  Микола Черевко на позивний “Кольт” пішов воювати проти московського ворога ще у 2015 році. Служив у 30 механізованій бригаді. Згодом продовжив службу у десантно-штурмових військах.

  У лютому 2022 року, в перші дні повномасштабного вторгнення, “Кольт” пішов до військкомату, повернувшись до рідної 80-ки.

 • Однак, упевнена дружина загиблого Марія Нежинець, Микола був не для війни. За її словами, це був талановитий художник із неймовірним творчим чуттям. Він міг написати ще багато оригінальних робіт. 

  “Я його, звичайно, не хотіла пускати і просила подумати, просила хоча би затриматися, почекати повістку. Він сказав, що не буде чекати ніяких повісток, що це його обов’язок, він знає, що таке війна і треба йти захищати сім’ю. Це були його слова. Без нього ніяк. Я фактично не живу. Я свій спосіб перебування в цьому світі можу назвати як існування, тому що немає в цьому світі найріднішої, найдобрішої людини, яку я знала. Досі не можемо звикнути, що його немає, що сьогодні відкриваємо його дошку, що моя донька малює його малюнки”, – розповідає дружина.
   
  Загинув Микола Черевко 25 січня 2023 року під Краматорськом на Донеччині.
   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!