«Кнопка шансу» та «розумна парасолька»: у Франківську визначили переможців конкурсу стартапів

 • Сьогодні, 15 вересня, в Івано-Франківську визначили переможців конкурсу стартапів.

  За результатами конкурсного відбору комісія обрала сім переможців. Усі вони отримали фінансування на реалізацію проєктів із  міського бюджету у сумі 50 тисяч гривень.

  Кожен із переможців придумав та реалізував свою цікаву ідею. Франківець Ігор Петров створив портативну та незалежну систему для розпізнавання, класифікації та обліку об’єктів. Леся Аронець заснувала молодіжний бізнес-технологічний ІF HUB. Анатолій Корнійчук створив стартап «Молодіжна дисконтна мережа Urban Cart». А Назарій Данилюк зайнявся smart-аналізом.

  Водночас Тарас Войтків організував R&D центр по дослідженню кави. Він розповідає, що обрав саме такий проєкт, бо кава – багатогранний продукт, який є найпоширенішим у світі після нафти. Стартап «Розумна парасолька» втілив у життя Даниїл Луцась, а Святослав Найда придумав «кнопку шансу».

  Директор управління інвестиційної політики Ігор Попадюк розповів, що саме «кнопка шансу», на його думку, є найбільш вдалим проєктом.

  «Дуже цікаві були проєкти. Не всі можна буде реалізувати повноцінно, але це буде поштовхом на майбутнє. Це дуже практичний і корисний стартап», – говорить Ігор Попадюк.

  Творець проєкту Святослав Найда говорить, що його проєкт направлений забезпечувати безпеку туристів у Карпат, адже кожен у горах має мати шанс на безпечну подорож.

 • «У нашому регіоні це важливий проєкт. Ми уже підписали меморандум з ДСНС. Цей пристрій передає координати туристів до центру рятувальників. Таким чином вони можуть швидко знайти людей та надати їм допомогу», – каже Святослав Найда.

  За словами розробника, наразі ще триває повний комплект тестувань пристрою.

  До слова, Івано-Франківська міська рада вже другий рік поспіль проводить такий конкурс стартапів. Це інноваційні ідеї та проєкти, які мають на меті розв’язання актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування, діяльності інститутів громадянського суспільства, поглиблення співпраці органів місцевого самоврядування та молодих підприємців.

  Нагадаємо, у Франківську шукають найкращу ідею збереження лісів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!