Конкурс від онлайн-енциклопедії: Прикарпатців запрошують написати статті для Вікіпедії

 • З 20 жовтня по 20 грудня пройде конкурс статей у найбільшій онлайн-енциклопедії українською мовою «Вікіпедія для школи».

  Мета проєкту — наповнити українську Вікіпедію якісними статтями, які мають великий запит серед учнів та пов’язані зі шкільною програмою.

  Цього року конкурс проходитиме в одинадцяти темах — «Англійська мова», «Всесвітня історія», «Географія», «Зарубіжна література», «Інформатика», «Історія України», «Математика», «Мистецтво», «Українська література», «Українська мова», «Фізика».

  Такий конкурс стартує вже вдруге. У 2019 році змагання проводилося у семи категоріях. Журі отримало на розгляд 230 нових і поліпшених статей; зареєструвалося 75 учасників та учасниць. Найпопулярнішими категоріями стали «Всесвітня історія», «Фізика» та «Інформатика». Загалом до Вікіпедії додали близько 3,5 мільйона байтів інформації, а це приблизно 300 тисяч слів.

  Для участі у конкурсі потрібно зареєструватися в українській Вікіпедії і заповнити анкету. У період з 20 жовтня по 20 грудня потрібно створити чи поліпшити статті на теми  шкільної програми відповідних предметів. Матеріали повинні відповідати правилам Вікіпедії: базуватися на надійних джерелах, не містити дослівно скопійованих частин публікацій, дотримуватися нейтральної точки зору тощо.

  Переможців у кожній темі нагородять цінними призами та дипломами. Також будуть відзначені й ті учасники, що посіли друге та третє місця. Журі залишає за собою право відзначити внесок окремих авторів за категорією. Нагородження переможців планується у березні 2021 року.

 • Детальніше про конкурс можна дізнатися на сайті: shkola.wikimedia.org.ua

  З питаннями та пропозиціями щодо співпраці звертатися до організаційного комітету конкурсу: shkola@wikimedia.org.ua

  До теми: у Франківську нагородили переможців поетичного конкурсу «Поезія єднає»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!