“Лишатися (не) можна”: з історіями про окупацію до Івано-Франківська приїхали херсонці (ФОТО)

 • Глядачі змогли переглянути виставу безкоштовно, попередньо зареєструвавшись.

  Було так багато охочих, що організатори зробили два покази. Такого ажіотажу не було в жодному місті.

  Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша вирушив з гастролями країною із виставою “Лишатися (не) можна…”. 11 серпня відбувся шостий показ у межах туру в Івано-Франкіську, пише “Галицький кореспондент”.

  Це документальна вистава про херсонців, дім яких окупували рашисти. Це сумні та смішні, щемливі й надихаючі, сповнені різними почуттями історії людей, які на власні очі бачили, що таке окупація.

  Покази також відбудуться у Миколаєві, Кропивницькому, Черкасах, Києві, Житомирі, Івано-Франківську, Львові та Херсоні.

  Як розповіла київська акторка Римма Зюбіна, тут зібралися актори, які виїхали з окупації. Спершу це мала бути пʼєса. Але її написав автор, який сам цього не пережив. Тож вони на кожній перерві обговорювали, що пережили насправді і відчували, що щось не те. Врешті вирішили, що у виставі мають бути їхні особисті історії.

  «Багато людей забули, що війна, відгородилися, думають, що схід і південь чекали на Росію, – продовжила Зюбіна. — Не чекали. Коли в домі пожежа, то треба її гасити, а не знімати на телефон».

 • Історії, каже, болісні і справжні. Бо лиш за одне фото в телефоні акторів хотіли розстріляти…

  Актор Сергій Михайловський найдовше був у окупації — вісім місяців. Вирішив ризикнути вибиратися звідти з сімʼєю, аж коли заговорили про референдум та мобілізацію. Зараз сімʼя в Одесі.

  «Ніколи в житті не міг уявити, що житиму в окупації, що це буде страшно і боляче, — ділиться він. — Приниження, обшуки, ходиш, наче тебе небо придавило».

  До теми: В Івано-Франківську відкрили барельєф вченому Ярославу Заборовському

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!