Марцінків хоче запропонувати “Гараздам” альтернативу скандальній ділянці біля озера

 • Сьогодні, 23 квітня, франківці зустрілися із міським головою Русланом Марцінківим та обговорили подальшу долю скандальної території біля міського озера. Люди виступити проти забудови, оскільки хочуть бачити тут парк. Вони навіть готові прийти на сесії міськради, щоб відстоювати цю ділянку.

  Мер пояснив, що місто зараз нічого робити не може, бо справа знаходиться у суді. Проте громада має право сама організуватися і боронити цю ділянку – забудівник, франківський бізнесмен і забудовник Костянтин Бородайко, нічого їм не зробить.

  “У них хороші юристи. Ми на сесії їм відмовили у продовженні оренди, а він подав знову до суду, бо був землекористувачем і за оренду платив. Зараз знайшли порушення процедури виділення земельної ділянки. Подивимось, як суд на це відреагує”, – зазначив Марцінків.

  Також серед людей лунали думки долучитися до суду, як третя сторона і підтримати Марцінківа. Один із місцевих жителів запропонував франківцям буде активнішими: зібратися і робити щось самим, хоча б прибрати цю територію. Мовляв, не все має робити міська рада.

  “Ми поможемо з цим, якщо треба”, – сказав мер та додав, що цю земельну ділянку треба захистити.

  Крім того, одна із місцевих жительок зазначила, що на цій території головне не будувати велику церкву і бажано забрати хрести, а капличка нехай вже стоїть.

  Не те, що я хотів капличку ставити, але якщо б там був намет, забудівник прийшов б і забрав його. А так, не все просто вийшло. А за хрести не переживайте – заберемо, як відвоюємо територію”, – відповів міський голова.

  Також Марцінків додав, що на майбутній сесії міської ради, яка відбудеться у четвер, 25 квітня, він запропонує обмін підприємцю. “Я вже найшов пару ділянок і приміщень. Це хоча б якісь варіант. Але є думка, що він не погодиться. Може сказати, щоб йому заплатили за територію. Тому, ймовірно, треба буде збиратися і викуповувати ділянку. Бо якщо все вирішувати у судах, то це затягнеться на роки”, – наголосив Марцінків.

  Депутат міської ради Андріан Волгін додав, що місто в суді справу на 99% програє, тому людям треба самим боротися за територію: створювати групи у Фейсбуці, підключати журналістів і піднімати шум.

  “Тут недалеко є вулиця Гурика, він сам жив недалеко він цього місця.  Тому є ідея створити парк пам’яті Романа Гурика. Я бачу, як гарно зробити відпочинкову зону тут, але треба боротися всім разом”, – запропонував мер.

  Нагадаємо, раніше міський голова Івано-Франківська та депутати міської ради влаштували кілька заходів, аби не дати продовжити забудову. Зокрема, як повідомляв “Галицький кореспондент”, депутати влаштували прийом громадян на місці забудови, освятили хрест, на місці якого обіцяють збудувати храм та встановили новорічну ялинку.

  Також читайте про те, що через юридичну “тяганину” з підприємцем, який свого часу отримав ласий шмат землі на території озера в оренду, міська рада призупинила розгляд нового генерального плану Івано-Франківська на невизначений період. Про це у статті – «НеГАРАЗДи» з озером.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!