На дільниці в Антарктиді вже проголосували всі українці

 • На виборчій спецдільниці на станції «Академік Вернадський» закінчилося голосування на виборах до Верховної Ради України.

  Про це повідомляє Національний антарктичний центр.

  У голосуванні взяли участь 12 учасників української антарктичної експедиції. Воно розпочалося о  8.00 за місцевим часом (о 14.00 за київським) і тривало 30 хвилин.

  Полярники голосували лише за загальнонаціональними списками партій; спецдільниця в Антарктиді не прикріплена до жодного з мажоритарних округів.

  Антарктична станція «Академік Вернадський», розташована за 15 тисяч км від Києва, є найвіддаленішою виборчою дільницею України, тож виборча процедура тут має свої особливості. Зокрема, полярники використовують не «живі» бюлетені, а їх роздруковані сканкопії, які напередодні надсилає ЦВК.

  У день виборів в одному з приміщень станції встановлюють саморобну кабінку для голосування та урну. Відтак у присутності всіх членів експедиції відбувається підрахунок голосів, а сканкопію протоколу результатів голосування відразу через інтернет відправляють до Києва.

  Відповідальність за забезпечення процесу голосування покладено на виборчу комісію, створену з числа учасників експедиції.  Напередодні ЦВК затвердив склад комісії на цій спецдільниці, головою було визначено начальника 24 УАЕ Ігора Дикого.

  Сьогодні полярники голосували в приміщенні станційного бару «Фарадей». За скриньку для голосування слугував прозорий бокс для їжі, в якому проробили отвір для бюлетеня. Після голосування та підрахунку голосів оригінали документів переклали в конверти та опечатали їх. При нагоді ці документи буде передано до Центрвиборчкому.

  Такою є ще одна особливість виборчої процедури на антарктичній станції.  Залежно від дати виборів і льодової обстановки нагода передати на «велику землю» протокол дільничної комісії з «мокрою» печаткою та самі бюлетені може трапитися і через місяць, а, буває, що і через рік.

 • Так, оригінали документів за результатами голосування у першому турі виборів президента України, що відбувся 30 березня 2019 р., уже потрапили до Києва – їх було відправлено під час ротації на початку квітня, коли учасники 23 УАЕ поверталися з Антарктиди в Україну. А от документи голосування у другому турі виборів президента України, що відбувся 24 квітня, наразі зберігаються на станції.

  Нагадаємо, що учасники українських антарктичних експедицій мають можливість реалізувати своє виборче право на антарктичній станції «Академік Вернадський» з 1998 року. Вони можуть взяти участь в обранні президента та парламенту, проте не голосують за кандидатів в одномандатних округах та не беруть участі у місцевих виборах.

  До теми: На Прикарпатті видають бюлетені без паспортів

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!