На Франківщині вперше пацієнтці замінили серцевий клапан без жодного розрізу на грудині

 •  
  Такі сучасні технології операцій доводять, що вада аортального клапана – не вирок.
   
  Про це інформують на сторінці Івано-Франківської центральної міської лікарні.
   
  Вперше на Прикарпатті пацієнтці замінили серцевий клапан за найсучаснішою технологією TAVI без жодного розрізу на грудині.
   
  Оперативне втручання здійснили у КНП “Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківської міської ради” 76-річній жінці з критичним аортальним стенозом.
   
  Технологію TAVI застосовують для лікування пацієнтів з високим хірургічним ризиком, яким протипоказані операції на відкритому серці. Імплантацію транскатетерного аортального клапана лікарі здійснили через невеликий розріз (3 см) на правому стегні, без жодних розрізів на грудній клітці та без зупинки кровообігу.
   
  У стислому вигляді транскатетерний клапан, який імплантують, є досить компактний, щоб пройти по судинах до серця і потрапити в те місце, куди його потрібно встановити. Там він розширюється до потрібного розміру і починає виконувати функції, на які вже не здатний рідний клапан.
   
  Зараз пацієнтка почуває себе добре та активно реабілітується, хоч до операції була фактично прикута до ліжка і мала скарги на задишку при найменшому фізичному навантаженні.

  Читайте також: У коломийській лікарні відкрили оновлене реабілітаційне відділення

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!