На Прикарпатті планують реформувати медичні заклади, санаторії та будинок дитини

 • Сьогодні, 10 вересня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу.

  Під час комісії обговорили створення комунальних некомерційних підприємств. Заступник директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ірина Кобельська говорить, що медична галузь перебуває на стадії реформування – змінюється організаційно-правова форма закладів. На сесію обласної ради підготовлено 20 проєктів рішень щодо перетворення обласних закладів.

  “Є обов’язок до кінця року зробити організаційні заходи щодо перетворення бюджетних закладів на комунальні некомерційні підприємства”, – каже Ірина Кобельська.

  Медична реформа передбачає фінансування медичних послуг у першу чергу за рахунок коштів, які будуть надходити з Національної служби здоров’я України. Крім того, видатки з обласного бюджету будуть передбачатися виключно на фінансування оплати комунальних послуг закладів.

  Також передбачається дофінансування комунальних підприємств щодо медичного обладнання та ремонтів. Так, реформуватимуть обласний госпіталь ветеранів війни, кісткового-туберкульозний санаторій “Смерічка”, дитячі санаторії “Сніжинка”, “Ясень”, обласний дитячий психоневрологічний санаторій, спеціалізований будинок дитини, клінічний центр психічного здоров’я, стоматологічну поліклініку, кардіологічний центр, дитячу клінічну лікарню, інфекційну лікарню, центр паліативної допомоги, обласний фтизіопульмонологічний центр, наркологічний та онкологічний центри, а також клінічний шкірно-венерологічний диспансер.

  Змінюватимуть й обласний перинатальний центр та центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради.

  Директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Віктор Кімакович зазначив, що два санаторії, “Смерічка” та “Ясень”, до сьогодні надавали освітні послуги. Але через освітню реформу надалі не зможуть їх надавати. Тож коштів з освітньої субвенції не отримуватимуть.

  Нагадаємо, новий очільник Прикарпаття відвідав заклади спортивної галузі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!