Нові горизонти карпатського марафонця

• Франківчанин Олександр Майко – другий на міжнародному марафоні у Києві.

Відомий прикарпатський бігун Олександр Майко вже не вперше опиняється на п’єдесталі пошани у змаганнях з марафону. За останніх кілька років франківчанин був переможцем та призером як всеукраїнських, так і континентальних першостей. Проте результат, показаний спортсменом цієї неділі, 27 вересня, перевершив усі очікування.

22 Центр марафон

Майко фінішував другим на міжнародних змаганнях «Wizz Air Kyiv City Marathon», що відбулись у столиці України. Олександр пробіг марафонську дистанцію завдовжки 42 кілометри та 195 метрів за 2 години 37 хвилин і 2 секунди. Переможцеві київського марафону-2015 Євгену Гливі наш земляк поступився трохи менше, ніж п’ятьма хвилинами (2:32:39). Третє місце посів Павло Степаненко, який подолав дистанцію за 2:38:21.

Варто зазначити, що цьогорічний міжнародний марафон у Києві відбувся уже вшосте. Участь у ньому взяли майже чотири тисячі любителів бігу з 34 країн світу. Минулого року Олександр Майко, який тренується в івано-франківському клубі «AliaS», фінішував п’ятим, а ще один наш земляк Ігор Костюк був дванадцятим.

У числі спортсменів було більше двадцяти майстрів спорту, вісім майстрів спорту міжнародного класу, багаторазові переможці міжнародних та всеукраїнських змагань. Любителі бігу на довгі та наддовгі дистанції знають Олександра Майка – наполегливого хлопця з Івано-Франківська. Минулого року він запам’ятався яскравими забігами на кубку України з марафону та низці міжнародних пробігів, а також став бронзовим призером першого франківського півмарафону на дистанції 21 км, який відбувався 12 жовтня 2014 року.

А вже цього року Олександр Майко виграв півмарафон у польському Катовіце, який проходив у травні в рамках Бігового фестивалю ім. Єжи Кукучки. Рівно за місяць прикарпатський атлет ще раз гучно заявив про себе в Європі, посівши другу сходинку на міжнародному напівмарафоні «III Sędziszowski Bieg Po Zdrowie», що також проходив у Польщі. Наш краянин, виступаючи на міжнародних змаганнях у Польщі на напівмарафонській дистанції, показав результат 1 годину 12 хвилин і 6 секунд.

Впродовж літа спортсмен «AliaS» готувався до чемпіонату України з марафону, який у жовтні прийматиме Біла Церква. Як бачимо, другий результат у Києві, показаний минулої неділі, став хорошою репетицією перед головним марафонним стартом року.

Тарас ЛЮТИЙ

Тим часом…
    У неділю в Івано-Франківську бігуни змагатимуться з ретроавтомобілями.

Найближчої неділі, 4 жовтня, організатори франківського півмарафону проведуть спортивне шоу «Форсаж», у якому бігуни та велосипедисти змагатимуться на швидкість із ретроавтомобілями. Перегони відбуватимуться на дистанціях: біг на 60 м, біг на 100 м та велозаїзд на 100 м. Суперниками бігунів та велосипедистів будуть шість «залізних конячок» Станиславівського ретроавтоклубу. За словами організаторів, такий захід відбудеться у місті вперше. Окрім того, у рамках шоу гості зможуть відвідати виставку ретроавтомобілів, послухати запальну музику від діджея та отримати багато драйву і позитивних емоцій.

«Форсаж» відбудеться в Івано-Франківську на вул. Північний Бульвар (кільце поблизу «Панорами Плази»). Початок – о 18:00.