Отримав третє поранення: як у Франківську допомагають одужати військовому Ярославу Ковальчуку

 •  
  У відділенні травматології центральної міської клінічної лікарні активно та успішно лікують поранених військових.
   
  Одним із пацієнтів є Ярослав Ковальчук. Захисник України пішов на війну добровольцем з початку повномасштабного вторгнення.
   
  Історію одужання військовослужбовця розповіли на сторінці медзакладу.
   
  «До того не воював, на строковій службі не був. Але з 24 лютого перебував там, де відбувались основні бойові дії», – розповідає військовий.
   
  Це вже третє поранення Ярослава.
   
  «Дякувати Богу я досі живий. Перше трапилось в липні. Осколок в легенях і досі є, але лікарі кажуть, що його краще не чіпати. Друге поранення – в жовтні. Тоді була нетяжка контузія. А 1 березня отримав поранення осколками та перелом великогомілкової кістки», – додає захисник.
   
  Ярослав задоволений лікуванням в ЦМКЛ. Каже, що лікарі та медсестри дуже чуйні, ввічливі, доглядають за військовими. Боєць налаштований на одужання, адже відчуває, що тут про нього дбають.
   
  Про лікування військового в ЦМКЛ розповідає лікар-травматолог Андрій Стуй:
   
  «Ярослав до нас в лікарню приїхав вже з апаратом зовнішньої фіксації. Втім, ми взяли посів і виявили, що рана була інфікована стійкою бактерією. У нього поєднана травма м’яких і кісткових тканин».
   
  Спочатку лікарі-травматологи провели Ярославу Ковальчуку дебрідмент.
   
  «Тобто почистили всі мертві тканини і повидаляли уламки кісток. Також імплантували у рану PMMA буси (з кісткового цементу із антибіотиком), це забезпечує концентрацію антибіотику у 200 разів більше у рані ніж при внутрішньовенному введенні. Ці буси знаходяться у рані від 4 до 6 тижнів».
   
  Наступну операцію здійснили по встановленню інтрамедулярного блокуючого стержня.
   
  «Кістковий дефект у Ярослава близько 5 см, тож ми заповнили його кістковим цементом із антибіотиком, але тепер у вигляді спейсера. Це дозволить йому частково наступати на ногу. Тепер потрібно чекати 8 тижнів, щоб навколо спейсера сформувалась мембрана», – говорить лікар.
   
  Попереду у Ярослава Ковальчука ще одна операція.
   
  «Ми плануємо видалити спейсер та пересадити кісткову тканину із таза пацієнта. Оскільки дефект великий, то можливо прийдеться використати додатково «штучну кістку». Ця методика має назву Маскулет. Ми часто застосовуємо її при лікуванні військових із значними кістковими дефектами в поєднанні із інфекцією», – додає Андрій Стуй.

  Нагадаємо, на Прикарпатті чоловік при смерті втік з лікарні, щоб “годувати коней”

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!