У Калуші не зафіксували забруднення повітря через пожежу на заводі

 • Сьогодні, 13 січня, у Калуші в міського голови скликали позачергове засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Причина скликання засідання — пожежа, яка виникла 12 січня о 21:08 в корпусі №424 цеху піролізу, компримування та поділу пірогазу виробництва етилену та поліетилену ТОВ “Карпатнафтохім”, інформують «Вікна».

  Василь Кучер, начальник управління технічної безпеки ТзОВ «Карпатнафтохім» у своєму виступі зазначив, що відбулося загоряння трубопроводу подачі піролізу на холодильник. За його словами, причина виникнення пожежі наразі не встановлена.

  «Ситуація – під контролем, а тому мешканцям міста і району не слід панікувати, адже безпосередньої небезпеки для них ця аварія не несе. Варто зазначити, що джерело загоряння – пірогаз, це газова суміш органічного походження. Вона не є шкідливою, жодних запахів чи виникнення хімічних сполук, що викидаються у повітря і шкодять здоров’ю людини– немає», – зазначив Кучер.

  За словами посадовця, санлабораторія нафтохімічного підприємства проводила аналізи довкілля під час локалізації вогню і результати дослідження підтвердили – перевищення допустимих санітарних норм не зафіксовано.

  Завідувач Калуського міськрайонного відділу Державної установи “Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Богдан Пеленичка підтвердив інформацію.

   «Я підтверджую слова попереднього доповідача. Сьогодні зранку ми проводили моніторинг у санітарно-охоронних зонах навколо «Карпатнафтохіму», а також у селі Мостище. Усі проби води та замірювання повітря зафіксували, що перевищення допустимих норм СО2 чи інших шкідливих речовин немає», – пояснив Пеленичка.

 • На завершення наради міський голова Ігор Матвійчук підсумував, що небезпеки немає.

  «Від початку виникнення ситуації і дотепер в Інтернеті з’явилося  безліч фейкових повідомлень про небезпеку становища. Проте я хочу офіційно засвідчити – жодної небезпеки для здоров’я і нормальної життєдіяльності мешканців Калуша і району немає».

  Читайте також: Пожежа у Калуші: рятувальники повідомляють, що потерпілих немає (ФОТО/ВІДЕО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!