Почався прийом робіт на літературний конкурс імені Василя Стефаника

 • 1 квітня стартував прийом робіт на V обласний літературно-публіцистичний конкурс учнівської та студентської молоді імені Василя Стефаника. Цьогоріч його спеціальними темами стали “Українська еміграція” та “Війна проти України в XXI столітті: сутність, виклики, загрози та шляхи їхнього подолання”.

  Про умови та особливості обрання тем для цьогорічного конкурсу  розповіла директорка Центру досліджень “Покутської трійці” Галина Волощук, пише “Суспільне”.

  “Раніше у нас були довільні теми, хоч тема війни завжди була присутня у творах ще з 2014 року. Тепер же війна торкнулася кожного, час змусив переосмислити цінності. Вирішили провести конкурс, щоб діти могли вилити на папір те, що їх болить сьогодні”, — каже Галина Волощук.

  Ідея конкурсу належить першому директорові Центру досліджень “Покутської трійці” Олександрові Солецькому.

  Конкурс має статус обласного, але щороку у ньому брали участь учасники й з інших областей України. Тепер до нього також запрошують долучитися молодь з різних регіонів, а також переселенців. У майбутньому сподіваються зробити конкурс всеукраїнським.

  Загалом є три номінації конкурсу: “Новеліст року”, “Поет року” та “Публіцист року”. Зокрема, у публіцистичних творах автори осмислюють сприйняття творчості Стефаника.

  “У Стефаника є новели, які висвітлюють моменти Першої світової війни, як-от “Діточа пригода”, де автор екзистенційно, в межах однієї сторінки, показує, як діти втрачають матір, як дитина сприймає війну”, — розповідає Галина Волощук.

  Актуальною також є тема еміграції, порушена Стефаником, наприклад, у новелі “Камінний хрест”. Українці тепер змушені покидати свою землю, і конкурс покаже, як це бачить молодь, як відповідає на питання, чому хтось їде, а хтось залишається.

 • Роботи учасників приймають з 1 квітня до 6 травня. Їх потрібно надсилати на електронні адреси pokutskatriitsia@ukr.net та galia.voloschuk@pnu.edu.ua або ж на поштову адресу Центру досліджень “Покутської трійці” — вул. Лисенка 8, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78203.

  Тематика, проблематика і стиль не обмежуються жодними вимогами. Художні твори мають бути написані сучасною українською мовою з можливим використанням діалектизмів, сленгів (окрім табуйованої лексики).

  “Кожен в тилу робить, що може, а ми також воюємо — словом. Бо слово – це зброя, а війна – це й війна за мову”, — каже Галина Волощук.

  З її слів, кращі твори оприлюднять 13 травня, у переддень роковин Василя Стефаника. Цьогоріч уперше планують видати 10-15 найліпших робіт окремою збіркою. Переможців нагородять призами (книжками й технікою). Відзначать також учителів.

  Читайте також: Україна виступить на “Євробаченні-2022”: стало відомо, як це буде

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!