Помер єдиний син Сергія Параджанова

 • У Києві у віці 63 років помер Сурен Параджанов – єдиний син українсько-вірменського режисера Сергія Параджанова.

  Про це повідомляє УНІАН.

  Відомо, що Сурен Параджанов жив із матір’ю. Світлана Щербатюк-Параджанова померла влітку минулого року на 82 році життя.

  Довідково: Сергій Параджанов – радянський кінорежисер, сценарист і художник. Лауреат безлічі кінопремій, народний артист Української РСР (1990) і Вірменської РСР (1990).

  Світова популярність прийшла до Сергія Параджанова після зйомки культових фільмів “Тіні забутих предків” (1965) і “Колір граната” (1968), завдяки яким режисер вважається одним із засновників “нової радянської хвилі” і “поетичного кінематографа”.

  Параджанов відкрито критикував радянську культурну політику, виступав проти цензури і судових розправ над українською інтелігенцією.

  В результаті режисер з політичних мотивів був засуджений за звинуваченням в одностатевих відносинах (1974). Пробувши у в’язниці чотири роки, Параджанов звільнився під тиском радянської творчої інтелігенції та міжнародної кампанії.

  Повернувся в кінематограф Сергій Параджанов тільки в 1983 році: зняв низку фільмів, зокрема “Легенду про Сурамську фортецю” (1984) і “Ашик-Керіб” (1988).

  Крім фільмів, Сергій Параджанов створив безліч образотворчих творів: малюнки, колажі, інсталяції, скульптури.

  До теми: на Прикарпатті помер ветеран дивізії “Галичина” Василь Наконечний

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!