Прикарпатські архітектори вийшли на протест проти нового законопроєкту

 • Прикарпатські архітектори вийшли на протест проти законопроєкту №5655 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності”, сьогодні, 16 листопада під Івано-Франківською обласною державною адміністрацією.

  За назвою – реформуючий, а фактично руйнівний. Так характеризують законопроєкт №5655 франківські архітектори.

  «Видачу сертифікатів професійним архітекторам переймає на себе містобудівна палата, вона, фактично, матиме контроль над аріхтекторами і професійними спілками. І буде мати право забирати свідоцтво про саморегулівні оцих організацій», – говорить Володимир Гайдар, директор КП “ПІК “Палац”.

  За його словами, наразі все ж надання сертифікатів, навчання та атестація проходить із залученням спілки архітекторів. Це організація, де працюють фахівці, які знають, які напрямки треба опановувати людям.

  «Дуже складне питання стосовно контролю, бо він буде передаватись в приватні руки. Тобто створять прививатні організації, які зможуть, маючи спеціалістів, перевіряти будови і визначати, є проблеми чи ні. Будь-який забудовник може найняти таку фірму навіть під один об‘єкт», – додає Гайдар.

  Він каже, що є ще нововведення до органів місцевого самоврядування, коли ні головний архітектор міста, ні міська архітектура, які надають обмеження, не будуть мати змоги обмежувати забудовника.

 • «Навіть у вимогах до матеріалів є декілька параметрів: гранична площа і висота забудови, і, ймовірно, їх заберуть. Так, закон на часі, його треба приймати, але все потрібно чітко продумати і зробити», – пояснює Володимир Гайдар.

  Архітектори переконані, що цей закон повністю нівелює авторське право та вплив архітектора на повноцінну реалізацію авторського твору. Протестувальники зібрали підписи під своїми поясненнями, щоб влада їх почула.

  Читайте також: Прикарпатські архітектори вийдуть на протест через новий закон

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!