Реформа знищує нас і ставить під загрозу життя людей, – гірські рятувальники Прикарпаття

  • Сьогодні, 3 серпня, гірські рятувальники розповіли про зміни у системі підпорядкування їхньої служби.

    Вони повідомили, що окрім постійного серйозного недофінансування рятувальних робіт, служба зазнає постійних намагань ліквідувати структуру. Зокрема, наказом ДСНС України від 30.06.2017 було скорочено посади рятувальників у більшості пошуково-рятувальних відділень в Івано-Франківській області. Рятувальники вважають, що це створює пряму загрозу життю і здоров’ю людей у гірській місцевості.

    Тож досвідчені фахівці і туристи вимагають створення окремої гірської рятувальної служби на основі європейського досвіду для рятувальних робіт у гірських регіонах.

    Заступник начальника гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС області Василь Завалко розповів, що ця проблема має морально-етичний та економічний аспекти. За його словами, гірська-пошуково рятувальна частина ліквідується. На її місці буде інша пошуково-рятувальна частина, але не гірська.

    «Це означає, що рятувальники будуть не обов’язково гірські, а керівник – фаховий. Можна будь-кого призначити на посаду і всі будуть виконувати вказівки. Але чи виграють від того люди, заради яких ми маємо працювати, і бюджет? Звичайно, ні», – пояснив Завалко.

    Проаналізувавши штатний розпис нової служби, він побачив, що збільшується штат працівників. З 17 осіб призначається на посаду 5 атестованих працівників ДСНС. Також буде 2 атестованих-водіїв рятувальників. Однак ніхто з цих людей не має навичок роботи в горах. Аналогічно це стосується начальників гірських рятувально-пошукових груп. Цим людям запропонують інші посади.

    «На місце кваліфікованих рятувальників ставлять людей, які не володіють фахом гірських рятувальників. Тому гірських рятувальників більше не буде. Буде пошуково-рятувальна частина», – наголосив Василь Завалко.

    Окрім того, він додає, що сума, яка потрібна з державного бюджету для нової пошуково-рятувальної частини є дуже великою.

  • Начальник 3-ї ГПРГ ГПРЧ АРЗ СП Василь Кобилюк розповів, що зараз на посади в службі хочуть поставити дилетантів, які навіть не вміють зібрати гірський наплічник. Мовляв, це так, ніби його призначили режисером. За його словами, йому та іншим гірським рятувальникам прийшли повідомлення про звільнення.

    «Мені не байдужа доля служби, в якій я пропрацював 23 роки і доля туристів. Ця реформа знищує гірську рятувальну службу і ставить під загрозу життя людей», – підкреслює він та додає, що туристи їм вже співчувають.

    Читайте до теми: Гірських рятувальників замінять спеціалізованою пошуково-рятувальною частиною

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!