Ремонт реанімації Косівської ЦРЛ після пожежі коштуватиме сім мільйонів гривень

 • Сьогодні, 30 грудня, до Івано-Франківська терміново прибули перший заступник міністра охорони здоров’я України ‎Олександр Комаріда та т.в.о. голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Крук.

  Високопосадовці приїхали через трагічну пожежу в реанімації Косівської ЦРЛ, яка забрала життя вже чотирьох людей. Спочатку загиблих було троє, але згодом у лікарні померла медсестра, в якої були опіки 90% тіла.

  “Це страшна трагедія, яка повинна стати для всіх уроком. МОЗ наголошує – слід правильно поводитися з киснем, це небезпечна речовина, і не слід допускати, щоб від таких пожеж гинули люди. Мені наразі здається, що до трагедії призвело елементарне незнання людьми правил безпеки”, – сказав Олександр Комаріда.

  Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук зазначила, що порушення техніки безпеки призвело до смерті людей. Вона додала, що питання із матеріальними збитками вирішать, лікарню відремонтують – але людей вже не повернути.

  “Ми були сьогодні на місці, оглянули реанімацію, де сталася пожежа. Відбулося і виїзне засідання обласної комісії з питань охорони здоров’я. Ми докладемо всіх зусиль, щоб таких випадків більше ніде не трапилося. Лікарню відновимо максимально швидко, закупимо обладнання і проведемо ремонт. Потрібно приблизно сім мільйонів гривень. Буде і матеріальна допомога родинам загиблих, вивчаємо це питання”, – пояснила Світлана Онищук.

  Наразі слідство розглядає декілька версій виникнення пожежі у відділенні реанімації. Зокрема, не виключають несправність кисневої апаратури. Втім, повинно було бути джерело запалювання – і є інформація, що пожежа трапилась через поставлену прямо в реанімації заупокійну свічку.

  “Зараз ми встановлюємо причини того, що відбулося. Цим займаються вже правоохоронці. Я хочу попередити всіх – слід посилити профілактичну роботу в лікарнях, пояснити всім, що біля кисневого обладнання обов’язково слід дотримуватися вимог пожежної безпеки. Також я особисто спілкувався із рідними загиблих, у них зараз дуже важкий період, і їм потрібна підтримка”, – підсумував т.в.о. голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Крук.

  До теми: на Прикарпатті 30 грудня оголосили днем жалоби за загиблими на пожежі лікарні у Косові

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!