Російські війська на Луганщині вкрали понад 400 тисяч тонн зерна

 • Загарбники вивезли в Росію з окупованої Луганщини близько 400 тис. тонн цьогорічного врожаю.

  Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай розповів про вилучення землі в пайовиків на окупованій Луганщині, а також про викрадення окупантами українського зерна і вивезення його в Росію.

  За його інформацією, власники паїв жалілися, що з ними не розраховуються за оренду або платять менше за стандартні 5%. Відтак деякі пайовики відмовляються продовжувати договори оренди із фермерами.

  «Маючи інформацію, що багато хто із пайовиків вирішив, або вже встиг, виїхати в безпечні регіони України, фермери поставили умову з’явитися особисто усіх, хто не погоджується й надалі надавати свою землю в оренду. Тобто, якщо орендодавець не з’явився особисто до орендаря, останній розуміє, що цю землю можна вкрасти», – пояснив Гайдай.

  Крім того, голова області повідомив про викрадення російськими окупантами зерна.

  “Уряд” так званої “ЛНР” повідомляє про рекордний з моменту утворення “республіки” врожай ранніх зернових – 1,1 мільйона тонн зерна. Яким чином окупанти причетні до встановлення рекорду, напевно, не знають і вони самі. Бо правові аспекти виправдань відсутні. Вони не оздоблювали поля, не сіяли, не доглядали за ними, не купували нову техніку, а лише зібрали, коли навесні захопили ці райони Луганщини», – констатував посадовець.

  За інформацією Гайдая, понад 80% від цього врожаю – «вкрадене в України зерно», при цьому 400 тис. тонн цьогорічного врожаю вивезли в Росію.

  «Із часом цей показник має збільшитися, бо в окупантів навіть немає достатньо техніки, аби вивезти все й одразу. Хочуть, але не можуть», – додав він.

  Українська влада за час повномасштабного російського вторгнення неодноразово повідомляла, що російські війська обстрілюють ангари із зерном та вивозять врожай із захоплених регіонів.

  Луганська область майже повністю перебуває під окупацією російських військ. Частину районів вони окупували ще в 2014 році, решту – після 24 лютого цього року.

  Читайте також: В Україні стартувала  національна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором»

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!