Руслан Марцінків: Новий навчальний рік плануємо розпочати звично — у так званому офлайні

 • В Івано-Франківську з першого вересня усі ліцеї і дитячі дошкільні заклади готові працювати в очному режимі завдяки тому, що вони вже мають укриття, розмір яких відповідає кількості учнів. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків в етері загальноукраїнського інформаційного телемарафону «Єдині новини» 12 серпня.

  Як відомо, від початку великої війни у франківських школах застосовували змішану форму навчання — в т. зв. офлайні (очна) та онлайні (дистанційна) через те, що не вистачало місць в укриттях для дітей і педагогів. Нині ж очільник міста запевнив, що всі діти і педагоги в Івано-Франківську вже забезпечені сховком від небезпеки з боку ворога, а ДСНС вже підписала відповідні дозволи на функціонування освітніх закладів в очному форматі.

  Розповідаючи про підготовку освітніх закладів в Івано-Франківській громаді до нового навчального року, Руслан Марцінків серед іншого сказав, що найбільшою проблемою в цьому процесі було розширення кількости місць в укриттях у великих школах із чисельністю 1800-2000 учнів: «Де була можливість, ми поремонтували та розширили підвальні приміщення. Де не було такої можливости, встановили віконниці за ізраїльським методом… Ми повністю відмовилися від мішків з піском та бетонних блоків, замість цього застосували ізраїльський досвід: встановили віконниці з достатньо важкого металу, які закривають перші поверхи та дозволяють там робити укриття… Тому сьогодні всі франківські школи готові з першого вересня працювати, як у довоєнний час».

  Поза телемарафоном «Єдині новини» залишився той факт, що для розширення шкільних укриттів в Івано-Франківській громаді виконано за літні місяці чималий обсяг робіт, а саме питання розширення укриттів було під постійним контролем міської влади. Минулого тижня під час традиційної вівторкової велоінспекції міський голова Руслан Марцінків акцентував увагу, як і під час попередніх виїздів на контроль, саме на сховищах у закладах освіти і разом із своїми заступниками та керівниками комунальних підприємств проінспектував три дитячі садочки та роботи в укриттях. У школі-садку №27 «Карпатська казка» за літо вдалося збільшити укриття, розраховане на 120 дітей, ще на 100 місць, у дитячих садках №14 «Пролісок» та № 21 «Подоляночка» розширили укриття відповідно з 60-ти місць до 140 та з 144-х — до 185-ти.

 • «Завдяки виконаній за літо роботі для розширення місткости укриттів в освітніх закладах франківські педагоги й діти зможуть з першого вересня працювати та навчатися очно й почувати себе в школах і садках безпечно. Тож новий навчальний рік плануємо розпочати звично — у так званому офлайні», — каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

  Мирослав Стефанців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!