Стало відомо, коли УПЦ вручать томос про автокефалію

Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року, заявив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) після закінчення архієрейського собору цієї церкви у Києві, передає ВВС News Україна.

Сьогодні, 13 грудня, УПЦ КП провела свій архієрейський собор для підготовки до об’єднавчого собору та визначила єдиного кандидата від себе на пост предстоятеля майбутньої церкви.

Він зазначив, що 6 січня у Константинополі “має бути звершена божественна літургія, співслужіння Вселенського патріарха та предстоятеля (помісної церкви), і після цього йому буде вручено томос”.

Архієпископ також повідомив, що ієрархи УПЦ КП прийдуть на об’єднавчий собор 15 грудня. УПЦ КП представить свого кандидата на главенство у помісній церкві вже на соборі:

“У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують собору”, – сказав речник УПЦ КП.

Він відмовився назвати цю людину, зазначивши, що її почують учасники собору 15 грудня.

За його словами, голосування на соборі буде таємним, як раніше і запропонував Вселенський патріарх Варфоломій. Спочатку всі учасники собору визначать трьох головних претендентів, а потім виключно архієреї таємним голосуванням оберуть з цієї трійки предстоятеля.

Архієпископ Євстратій (Зоря) додав, що комісія представників православних церков України, яка веде підготовку до об’єднавчого собору, розглянула проект статуту майбутньої помісної церкви.

“Ми пройшли по проекту статуту, який був запропонований від синоду Вселенського патріархату. Дискутували, певні речі збережені, певні речі змінені, дещо відкинуте”, – сказав речник УПЦ КП.

В українських ЗМІ найімовірнішим претендентом на посаду предстоятеля майбутньої церкви у разі відмови Філарета називають його намісника митрополита Епіфанія (Думенка).

У соборі візьмуть участь понад сорок архієреїв УПЦ Київського патріархату, 14 представників Української автокефальної церкви і частина єпископів УПЦ Московського патріархату (від 3 до кількох десятків). Собор має утворити нову церкву, затвердити її статут та обрати предстоятеля.

Наразі вже відомо, що майбутня незалежна помісна церква не матиме патріаршого устрою, а очолюватиме її митрополит.

Для підготовки та проведення собору до Києва приїхав спеціальний представник Вселенського патріархату митрополит Еммануїл.

Раніше “Галицький кореспондент” повідомляв, що Священий Синод схвалив проект конституційного статуту Української церкви.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!