Старі гравці бояться чесної конкуренції

  • 12052014085419_

    Немає жодних сумнівів, що новий закон необхідно було приймати. Однак його остаточна редакція свідчить про те, що нинішня влада боїться конкуренції із новими активними постмайданівськими силами і робить все можливе, щоб зменшити їхні шанси потрапити в органи місцевого самоврядування.

    Зокрема, новим законодавством збільшився з 3% до 5% прохідний бар’єр для політичних партій у місцеві ради. «Підвищивши цей показний, парламентарі нанесли серйозний удар по молодих постмайданівських партіях, які формуються з майданівців, учасників АТО, громадських активістів, волонтерів, – вважає лідер партійного осередку «Народного Контролю» Івано-Франківщини Володимир Гергелюк. – А це лише ще раз доводить, що нинішня влада реально боїться конкуренції зі свіжими, новими силами, які, навіть не маючи владних повноважень, уже показують свою ефективність».

    Попри те, що влада демонструє свою неспроможність провести системні зміни в країні, представники «Народного Контролю» переконані: владу треба оновити, і починати слід із місцевого самоврядування. «У місцеві ради мають прийти люди, які вийшли з Майдану, беруть участь у війні та волонтери. Адже вихідці саме з майданівського середовища, які здобули перемогу на виборах до Верховної Ради, зараз мають найбільшу довіру. Та виявляться, влада просто боїться таких людей і робить усе можливе, щоб не допустити їх до органів місцевого самоврядування», – зазначає Гергелюк.

    Недоліком нового закону є і те, що Верховна Рада не прийняла норму про обмеження політичної реклами – від повної заборони до створення рівних можливостей для всіх партій. Відтак є загроза, що олігархічні сили просто йтимуть до перемоги через гроші – купивши телевізійні ефіри та борди у великих містах.

    Ще один прийом, які застосовують старі  партії, – створення фальшивих рейтингів. «Втрачаючи популярність на тлі більш молодих партій, вони оприлюднюють проплачені рейтинги, приховуючи реальні дослідження. Це вигідно владним політичним силам, адже вони розуміють, що напередодні місцевих виборів їхній рейтинг падає, – вважає лідер «Народного Контролю» Прикарпаття. – Адже життя не покращилося, ціни ростуть, в той час зарплати та пенсії не змінюються, а реформи не працюють. Розуміючи, що суспільство прагне оновлення влади, рейтинг молодих опонентів штучно занижують або ж приховують».

  • І все-таки, незважаючи на всі палиці, які вставляють у колеса провладні політичні сили, експерти прогнозують постмайданівським партіям хороший результат. Політичні сили, які були при владі, вичерпали себе. У нинішніх реаліях рівень невдоволення владою росте, відповідно – і запит на силу, яка може відкрито протистояти провладним партіям.

    «Політична партія «Громадський рух «Народний Контроль» виступає тією новою політичною силою, яка захищає права й свободи людей і змушує чиновників працювати чесно та відкрито. Тільки спільно з громадськістю ми зможемо провести в органи місцевого самоврядування активних громадських діячів, відстояти інтереси громади і здійснити реальні зміни в суспільстві», – підсумовує Володимир Гергелюк.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!