Студенти ПНУ зустрілися з польськими посадовцями і дипломатами

Днями в Івано-Франківську відбулася зустріч представників Українсько-Польського форуму партнерства при МЗС України та Республіки Польща зі студентами ПНУ .

Модератором заходу виступив директор Студій Східної Європи Варшавського університету, почесний доктор Прикарпатського національного університету Ян Маліцький.

Основною темою зустрічі було питання нових перспектив українсько-польської співпраці. В обговоренні взяли участь ректор університету Ігор Цепенда, викладачі, науковці, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі, секретар Польсько-українського форуму партнерства при МЗС України та Республіки Польща Дарья Войчешек-Яблонська, директор національної бібліотеки ім.Оссолінських у Вроцлаві Адольф Юзвенко, генеральний директор Львівської національної наукової бібліотеки України ім.В.Стефаника Василь Ферштей.

Учасники зустрічі підкреслили важливість розвитку українсько-польських відносин на сучасному етапі. Йшлося не тільки про теперішній стан двосторонніх відносин між Україною і Польщею, але й бачення цих стосунків у майбутньому.

”Майбутнє українсько-польських відносин лежить у площині співпраці на рівні молоді. Ми розпочали проект, який стане новою платформою у відносинах між Україною і Польщею. Це – створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі у с. Микуличин. Тут молоді люди матимуть можливість в дискусіях і розмовах зрозуміти своє минуле і побачити майбутнє. Така модель спілкування є взірцевою для реалізації партнерських відносин не тільки між Україною і Польщею, а також між Європейським Союзом та країнами пострадянського простору”, – зазначив під час зустрічі ректор Ігор Цепенда.

Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі акцентував увагу присутніх на важливості співпраці громадських, академічних інституцій України і Польщі. В контексті цього він відзначив плідну співпрацю Прикарпатського національного університету з Центром польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, зокрема, у проведенні досліджень історії, популяризації польської мови.

Читайте також: Франківська студентка перемогла на міжнародному конкурсі

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!