Тепер про наше місто знає весь світ, – Ростислав Держипільський про мистецький фестиваль Porto Franko

Сьогодні, 19 червня, в Івано-Франківському обласному  драмтеатрі відбулося підбиття підсумків мистецького фестивалю Porto Franko. Це був своєрідний “пресформанс”, на який запросили організаторів, учасників, волонтерів усіх, хто долучився до відкриття  мистецького порту в Івано-Франківську.  

Ростислав Держипільський, генеральний директор фестивалю, який сьогодні повернувся зі Львова, розповідає, що люди з інших міст дивуються організації, фінансовим можливостям проведення такого фестивалю. Більшість підсумовує, що, мабуть, в Україні немає рівних мистецьких акцій фестивалю Porto Franko.

“Сьогодні ми впевнено можемо заявити, що фестиваль успішний, надуспішний і за контентом, організацією, впливом на франківчан та гостей. Хочу подякувати всім, хто долучився до творення цього фестивалю, – сказав Ростислав Держипільський. – Ми тепер можемо сміливо заявити, що Івано-Франківськ – це культурна столиця України. Гості дивуються як відбулося це свято, а для мене немає нічого дивного, бо Франківськ найкращий для мене. Це наша Месопотамія, що розкинулася між двох Бистриць. Ми відкрили порт, портал і тепер про наше місто знає весь світ”.  

Президент фестивалю Роман Григорів зазначив, що «ніде немає такого Шевченка і Матвієнка (йдеться про благодійні фонди народних депутатів Олександра Шевченка та Анатолія Матвієнка), які повірили в нас і цілодобово віддано працювали. Фестиваль Porto Franko працював як машина – злагоджено і постійно».

Організатори подякували патрульним, які забезпечували порядок у місті, усім службам, які сприяли приготуванню локацій.

Виконавчий директор Володимир Гайдар розповів, що Івано-Франківськ зробив неймовірне – провів масштабний фестиваль у середмісті.

Такі фестивалі проводяться, як правило, за межами міст. Ми ризикнули і провели Porto Franko на території середмістя. Ми залучили вулиці, площі, споруди до дійства, таким чином дали можливість людям побачити Івано-Франківськ зовсім з іншого ракурсу. І найголовніше, що місто відгукнулося. Ми бачили, як була заповнена площа перед драмтеатром. Це площа, яка була закладена ще совітами, але не використовувалася як громадський простір. І все запрацювало!” – повідомив Володимир Гайдар.

Нагадаємо, Нам не можна втрачати Porto Franko так, як ми втратили “Імпрезу”, – Юрій Андрухович

IMG_3053 IMG_3062 IMG_3074 IMG_3076 IMG_3089 IMG_3104 IMG_3119 IMG_3126 IMG_3134 IMG_3154 IMG_3159 IMG_3169 IMG_3171 IMG_3172

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!