У Франківську повернули на кладовище єврейські надгробки, які знайшли серед сміття

 • Нещодавно шість мацев (єврейських надгробків), знайдених раніше серед будівельного сміття в Івано-Франківську, перевезли на єврейське кладовище.

  Марина Сєдова, яка виявила єврейські надгробки, розповіла, що спочатку була організована невелика пошукова експедиція, внаслідок якої знайшли і відкопали п’ять мацев. Під час другого виїзду знайдені надгробки перемістили на рівну поверхню до дороги, крім того, в цей раз була виявлена ​​ще одна мацева, пише «Галицький кореспондент» із посиланням на JewishNews.com.ua.

  Найбільший надгробок — чоловіча Мацева з зображеннями корони, левів і глечика. За словами учасників робіт, вона важить не менше 400 кілограм.

  За словами рабина Мойше Лейб Колесника, ці мацеви раніше перебували на Новому єврейському цвинтарі, яке розташоване за міським озером. Після 1967 року, коли цей цвинтар закрили для поховання, звідти почали брати мацеви для того, щоб використовувати їх в якості будівельного матеріалу.

  На кількох з цих мацев вдалося ідентифікувати року поховання: 1926 1934 і 1939. Варто відзначити, що перші поховання на Новому єврейському цвинтарі датуються 1926 роком. Крім того, вдалося ідентифікувати імена трьох померлих: Ейдель Бергман, Цивье Семелу і Ребекка Гехт. За інформацією з метрик, всі три жінки жили і померли в Станіславові (сучасна назва міста – Івано-Франківськ).

 • Нагадаємо, у Франківську за грантові кошти досліджуватимуть єврейську культурну спадщину

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!