У Франківську вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС (фото)

 • Сьогодні, 14 грудня, в Івано-Франківську біля пам’ятника “І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття” вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на АЕС.

  На початку заходу отці провели панахиду за учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції. Вони зазначили, що це честь, вклонити голову перед мужністю та професійністю людей, які віддали своє життя та здоров’я на ліквідації аварії.

  Народна депутатка України Оксана Савчук сказала, що сьогодні день пам’яті тих, хто одразу відправився гасити пожежу, тих, хто пішов туди згодом. “Вибух і радіації вплинула на сотні та тисячі сімей. Вона змінила плин історії”, – сказала Савчук.

  Заступник голова ОДА Євген Фербей нагадав, що саме у цей день збудували саркофаг над реактором. Це називається перемогою, адже саме такий захист допоміг зберегти здоров’я та життя багатьох. “Схилімо голови перед тими, хто втратив рідних. Пам’ятаймо героїв Чорнобиля”, – сказав Фербей.

  Ліквідатор аварії на ЧАЕС Володимир Самборський побажав всім міцного здоров’я. “Я ледь не заплакав, коли тут ставили квіти. Згадав, що декілька днів тому дзвонив своїм товаришам, з якими ліквідовував аварію. На один номер подзвонив, на другий. Не відповідали. Потім мені сказали, що їх вже 20 днів як немає”, – сказав ліквідатор аварії. Також він попросив владу дати людям те, що вони заробили. “Важко всім. Але я дуже прошу, дайте людям достойне життя, дайте дожити до старості. Він додав, що шкода, але кожного року ліквідаторам Чорнобильської аварії приділяють менше уваги.

  Детальніше про причини, наслідки та оцінку простими людьми Чорнобильської катастрофи читайте статті “Запобігти. Ліквідувати. Померти“

  Довідково: Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території УРСР, в ніч на 26 квітня 1986 року.

  До слова, у Франківську вшанують пам’ять Мельника, Чорновола та учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!