У Снятині відкрили виставку графіки Ярослава Заяця

 • На виставці представили 33 картини митця у різних техніках.

  У художньо-меморіальному музеї Василя Касіяна, що у Снятині, відбулося відкриття виставки заслуженого художника України Ярослава Заяця.

  Художник, на жаль, після важкої хвороби помер у вересні 2022 року. Колеги і шанувальники прекрасного у річницю пам’яті вирішили вшанувати митця виставкою його робіт, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  На відкриття прийшли рідні, друзі, колеги художника з Покуття та Буковини, літературно- мистецька родина Снятинщини.

  Ярослав Заяць народився 1951 року в с. Микулинці Снятинського району. Його першим учителем став відомий художник Ярослав Лукавецький.

  Після закінчення 4-го класу юнак навчався у Київській республіканській середній художній школі ім. Т. Шевченка. Впродовж 1969-1975 років – у Київському державному художньому інституті на факультеті графіки.

  Ярослав Заяць мешкав на околиці Снятина, у скромному особнячку зі старенькою матір’ю і сестрою. Туди художник повернувся після тривалого навчання. Покидав батьківську хату тільки коли їздив на виставки до Чернівців, Києва та ін.

  У 1984 році відбулася перша персональна виставка графіка у Чернівцях. На замовлення обласного драмтеатру ім. О.Кобилянської Ярослав Заяць виготовив плакати-афіші до вистав «Декамерон», «Безталанна», «У неділю рано зілля копала».

  Письменник Мирослав Лазарук згадує, що Ярославу довелося малювати афіші через безгрошівֹ’я, але художник робив це «не просто професійно, а талановито, пристрасно». У погризеному яблукови до «Декамерона» художник не без іронії зобразив людські тільця, мов ненаситних черв’яків, що корчаться від задоволення у пошуках поживи.

  Після важкої хвороби художник помер у вересні 2022 року. Похований на Снятинському міському кладовищі.

  Ярослава Заяця називають одним з найпотужніших сучасних українських графіків. У графічних роботах митця можна відзначити кілька особливих і притаманних рис – глибинна за змістом українська поезія з ухилом до побутописання, увагою до традицій. Графіка Заяця надзвичайно музикальна.

 • Дійство у графіці художника ніколи не буває завмерлим, а постійно рухається.

  Ярослав Заяць вважав, що поезія і музика повинні бути присутніми в малярстві, але мусять працювати на уяву й розширювати її, збуджувати, допомагати творити новий світ.

  Оглянути картини можна у музеї Василя Касіяна, що у Снятині, до кінця грудня.

  До теми: Пам’яті Остапа Бринського: у Ворохті відбувся Всеукраїнський пленер художників

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!