В Івано-Франківську в автобусі контролерці розбили ніс

 • В Івано-Франківську в комунальному автобусі №27 стався конфлікт між пасажирами та контролеркою. Після тривалої суперечки пасажир вдарив контролерку в ніс.

  Конфлікт стався через безбілетну пасажирку з дитиною. Відео інциденту потерпіла контролерка виклала у фейсбук. Герой відео – її батько, який штовхався і вдарив контролерку. Чоловік мав квиток – купив його у водія, коли зайшов у автобус, пише “Курс”.

  Жінка, розповідає кондуктор Наталія Мурашка, зайшла на зупинці «Довга» і, приклавши банківську картку до валідатора, очевидно, не прослідкувала за своєю оплатою.

  Коли контролери перевірили усі валідатори на оплату, запропонували пасажирці оплатити штрафний квиток (200 грн).

  «Жінка відмовилася, – описує той день контролерка. – У розмову втрутилися сторонні, в тому числі і чоловік, який стверджував, що він є батьком цієї жінки. На місце події викликали поліцію».

  Контролер наголошує, що пасажирів на маршруті зумисно в салоні не зачиняли.

  «На кінцевій зупинці «Каскад» водій автобуса висадив людей та відʼїхав від зупинки і став на відстій для очікування поліції. Люди підійшли до переду, і чоловік дверима притиснув мені руку та вдарив, після чого відчинили двері і люди вийшли. Біля автобуса люди продовжували кричати та обзивати нас. Через деякий час з нами звʼязалися працівники поліції і приїхали на місце», – розповідає контролерка.

  На патрульних чекали більше години. Поліцейські вислухали обидві сторони. Протоколи не складали.

 • Патрульна поліція не могла скласти протоколи на порушників – пасажирку без квитка та її батька, який вдарив працівницю контролю, пояснив директор комунального підприємства «Електроавтотранс» Віталій Голутяк. Тому що вони вийшли з автобуса. За правилами, люди, які виходять з салону автобуса, перестають бути пасажирами. І на них уже не поширюються «Правила перевезення пасажирів у комунальному транспорті», затверджені виконкомом Франківська.

  Виходить, щоби змусити безбілетника оплатити штраф, до приїзду патрульної поліції його слід утримувати в статусі пасажира, тобто в салоні автобуса.

  Віталій Голутяк пояснив, що посадова інструкція контролера зобов’язує працівника вчиняти дії, щоби забезпечити оплату проїзду. За його словами, дії Наталії Мурашки є діями сумлінної і відповідальної працівниці. З іншого боку, каже директор, якби контролерка, намагаючись уникнути агресії, вирішила випустити пасажирів з автобуса, її би за це не покарали.

  До теми: На Прикарпатті проживає майже 6 тисяч іноземців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!