В Україні запроваджують карантин вихідного дня

 • Кабінет Міністрів запроваджує в Україні так званий карантин вихідного дня.

  За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до постанови №641, які передбачають в Україні початок “карантину вихідного дня”. І на цьому засіданні Кабмін планує ввести нові карантинні обмеження, пише “Українська правда”.

  Шмигаль зауважив, що оскільки нові обмеження “неприємні та болісні” для бізнесу в ресторанній, розважальній та культурній сферах, уряд готовий підтримати підприємців. Для цього повністю відновлюються та розширюються наступні програми підтримки:

  • компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;
  • програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою).
  • можливість застосування механізму визнання “карантину вихідного дня” форс-мажорною обставиною, що зараз оговорюють з Торговельно-промисловою палатою.
  • продовження реалізації програми доступних кредитів “5-7-9”, яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Тобто мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

  “В останній місяць в Україні фіксується експонентне зростання кількості захворілих на COVID-19. А отже, суттєво збільшується навантаження на наші лікарні та українських лікарів… Десятки країн Європи з потужними медичними системами запроваджують нові локдауни. Великобританія, Франція, Італія, Польща, Німеччина, Чехія — всі вони йдуть на посилення карантинних заходів, щоб розірвати ланцюг захворюваності. Економіка України не витримає повного локдауну. Саме тому уряд та МОЗ разом із епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу почали шукати збалансований варіант додаткових карантинних обмежень”, – сказав Шмигаль.

  Нагадаємо, що в Івано-Франківську підприємці протестували проти карантину вихідного дня. 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!