В українському «Кагорі» виявили небезпечну речовину

 • Пестицид каптан виявили у вині одеського виробника.

  У вині «Кагор», яке виготовляло українське підприємство, виявили пестициди. Небезпечне вино експортували до Польщі.

  Інформація надійшла із європейської системи RASFF після того, як спиртне направили на експорт до Польщі.

  Каптан має високу фунгіцидну і слабку бактерицидну активність і використовується як високоефективний замінник бордоської рідини, спрямований на профілактичний захист проти таких хвороб як парша, мілдью, оідіум і т. д. Сприяє підвищенню лежкості плодів у період зберігання, проте при обробці виноградної лози каптан негативно впливає на спиртове бродіння, гальмує розвиток дріжджових грибів.

  Виробником вина з пестицидами є компанія «Харчовик». Вона зареєстрована у Болграді Одеської області.

  Імпортером у Польщі є Partner Center Sp з міста Лодзь.

  «Звертаємось до операторів ринку! У разі виявлення зазначеного вантажу у зверненні просимо повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області», – сказано у повідомленні.

  Нагадаємо, застосування пестицидів у сільськогосподарському виробництві спричинює інтоксикацію організму людини, загальне його отруєння, зумовлюють порушення функцій серцево-судинної системи, розширення кровоносних судин, викликають головні болі, негативно впливають на центральну нервову систему, верхні дихальні шляхи і роботу печінки.

  Попри шкідливу дію пестицидів, вони є основним засобом боротьби із шкідниками, хворобами сільськогосподарських культур і бур’янами. На сучасному етапі в сільському господарстві використовується до 25 тисяч пестицидних препаратів.

  До теми: Грибник важко поранився, впавши у лісі на власний ніж

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!