Віз і нині там: депутати просять перевести Івано-Франківський відділ Львівської залізниці на електротягу

 • Депутати Івано-Франківської міської ради вимагають від профільних служб розробити проєкт щодо переведення Івано-Франківського відділку Львівської залізниці на електротягу.

  Відповідне звернення вони адресували Прем`єр-міністру, в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» та Голові Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

  На переконання місцевих обранців, нині зростає кількість пасажирських поїздів, що прибувають до міста, зокрема – на 25% за два попередні (до пандемії) роки. До цього слід додати вантажні поїзди та їх маневрування.

  Відтак, на цьому тлі дивною виглядає нинішня ситуація, коли електротягу запроваджують у низинних областях, що добре «продуваються» (Миколаївська, Кіровоградська, Запорізька, Волинська). А густонаселені Прикарпаття та Буковина (з переважно гірським і передгірським рельєфом) донині залишаються без електротяги.

  «Вказана проблема вже неодноразово порушувалась перед керівництвом АТ «Укрзалізниця». Роками залізниця повідомляє про початок передпроектних робіт, «а віз і нині там», – кажуть депутати.

  Тому вони вимагають від Кабінету Міністрів України та АТ «Укрзалізниця» невідкладно розробити проєкт щодо переведення Івано-Франківського відділку Львівської залізниці на електротягу, першочергово ділянки Львів – Івано-Франківськ – Хриплин та передбачити у державному бюджеті на 2022 рік кошти на виконання цих робіт.

  До теми: “Укрзалізниця” збільшила кількість рейсів до Прикарпаття на Великодні свята

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!