Виснажених бізонів з Долинщини передадуть в Галицький НПП

 • У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України вирішили передати бізонів з Долинщини в Галицький НПП.

  Про це повідомила на своїй сторінці у «Фейсбуці» народна депутатка Юлія Овчинникова.

  «Зазначу, що тварини в лісництво були передані через ТОВ “Вектор-Долина” у 2013 році (акти передачі додаються). У 2014 році екоінспекція під час перевірки зафіксувала наявність цих тварин на території. Якимось чином ці тварини не були взяті на баланс цього лісництва», – пише депутатка.

  Читайте також: Бізони-нелегали на Прикарпатті

  За її словами, в 2016 році після закінчення дії договіру ТОВ звернулося до лісництва, щоб забрати тварин. Але більшість тварин зникло і на балансі у лісництва їх немає. Далі були суди, результатами яких стала перемога лісництва. Але суд зобов’язав лісництво взяти вцілілих тварин на баланс.

  Проте і в 2020 році тварини не перебувають на балансі ДП “Вигодське лісове господарство” і перебувають на межі виживання.

  За словами народної обраниці, у вівторок, 6 жовтня, вранці з 10:30 в лісництво з перевіркою приїхала Держекоінспекція з поліцією та зоологом. Комісія зафіксувала тварин і вирішила їх передати до Національного природного парку “Галицький”.

  Втім сьогодні Юлія Овчинникова уточнила, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України після консультацій з профільним департаментом та з ветеринаром вирішила відкласти передачу тварин в Галицький НПП. Все тому, що бізони зараз перебувають у виснаженому стані та можуть не пережити транспортування. Тому декілька днів їх будуть лікувати та відгодовувати. Для цього вже закупили ліки та їжу.

  Нагадаємо, що на початку жовтня активісти забили на сполох та просили врятувати червонокнижних бізонів.  Місцеві стверджують, що їх привіз колишній директор Вигодського лісгоспу, аби влаштовувати полювання для високопосадовців. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!