“Я – Херсон”: у Франківську відкрили хаб для допомоги переселенцям

 • В Івано-Франківську сьогодні, 5 вересня, відкрили хаб “Я – Херсон”.

  Як повідомив на своїй сторінці очільник міста Руслан Марцінків, Івано-Франківськ став новою домівкою для багатьох переселенців. І аби допомогти кожному знайти себе в новому для них місці, запрацював цей хаб, пише “Галицький кореспондент”.

  За його словами, дуже важливо підтримати тих людей, які вимушено перемісилися до Франківська. 

  “Важливо, щоб тут був цей центр, який би допомагав херсонцям з різними питаннями: чи то соціальними, чи працевлаштування, питання релокованого бізнесу. Тому дуже важливо, що сьогодні Херсонська міська рада разом з депутатським корпусом та громадськими організаціями прийняли рішення відкрити цей центр. Є порозуміння, і наше завдання допомогти і координувати спільноти, які хочуть сьогодні інтегруватися в життя міста Івано-Франківська”, – відзначив Руслан Марцінків.

  Тут херсонці, які тимчасово знайшли прихисток, можуть отримати гуманітарні набори, ліки та предмети гігієни. Також їм допоможуть з пошуком житла чи роботи. А щоб легше соціалізуватися в Івано-Франківську охочих можуть залучати до участі в соціальних проєктах центру.

  “Я представляю родини, які виховують дітей з інвалідністю, з аутизмом, з синдромом Дауна. Коли почалась окупація, ми наражались на багато небезпек. До мене у домівку заходили російські солдати зі зброєю. Наші діти сиділи у підвалах, бо були вибухи і ми були вимушені евакуюватися. Зараз сім родин тут, в місті Тисмениця. Ми потребуємо допомоги, бо з нашими дітьми важко працевлаштуватися. Усі дітки з ментальною інвалідністю дуже важкі. Ми дуже раді, що відкривається цей хаб. Дуже сподіваємось, що буде вирішено питання нашого перебування, бо не всі приміщення, які пристосовані для переселенців – можна пристосувати для наших діточок”, – каже Наталія Гайдай, членкиня організації “Особливий всесвіт”.

  Зусилля об’єднали для того, щоб, тримаючи безпосередньо контакт з кожним переселенцем з Херсонщини, надавати їм вичерпну допомогу. Люди приходять сюди, спілкуються з волонтерами, ставлять питання та одразу отримують відповіді.

 • “Ми реєструємо їхні побажання або проблемі питання. Дуже часто приходять сюди групи переселенців, щоб поспілкуватися про враження від Івано-Франківська та згадують про життя на Херсонщині”, – ділиться голова благодійної організації “Херсон нескорений” Володимир Клюцевський.

  Хаб “Я – Херсон” знаходиться на вулиці Січових Стрільців, 13 (4 поверх, каб. 9, поруч із ЦНАПом).

  До теми: Замість чагарників логістичний хаб: у Долині планують реанімувати виробничий об’єкт

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!