Карпатським громадам пропонують взяти участь у конкурсі ініціатив

Сьогодні, 12 лютого, в Івано-Франківську розпочалось засідання постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

Першим питанням порядку денного стало доповнення Програми розвитку місцевого самоврядування додатком про конкурс ініціатив місцевих карпатських громад.

Організатором цього конкурсу є Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”. Його учасниками можуть стати органи місцевого самоврядування та інститути громадянського суспільства Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.

Пріоритетами для конкурсних проектів стануть транскордонне співробітництво, популяризація історико-культурної спадщини, збереження природи та розвиток інформаційно-комунікаційних технологій. На один проект із бюджету виділятимуть до 250 тисяч гривень.

“Це можуть бути як проекти ОТГ, громадських організацій та благодійних фондів, так і проекти, спільні з організаціями інших областей. Мінімальний розмір внеску ініціатора складе 50 тисяч, тобто співфінансування відбуватимется за формулою “80 на 20”. 1 березня ми оголосимо конкурс, прийматимемо проекти до травня. Подаватися проекти мають у Львів, на юридичну адресу “Асоціації”, – розповів Юрій Цимбалюк, заступник начальника відділу аналізу обласних програм та бюджету.

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук зазначив, що це дуже хороша ініціатива, і слід детально висвітлити її серед громад та організацій, щоб про неї всі дізналися.

“Ми дуже сильно програємо сусіднім областям. Є кошти, але ми не вміємо їх освоювати. Тому слід провести роботу в цьому напрямку”, – сказав Гончарук.

Читайте також: Прикарпатські громади за рік отримали понад 43 мільйони гривень субвенції

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!