Перемога та примирення: активісти з Делятина добилися свого

Сьогодні, 13 вересня, голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук зустрівся з активістами, щоб підтвердити виділення коштів на дорогу Яблунів-Делятин.

Нагадаємо, більше сотні делятинських активістів блокували ОДА, вимагаючи коштів на ремонт дороги.

Після підписаного розпорядження на 20 мільйонів гривень, люди не заспокоїлися і вирішили ночувати просто у приміщенні ОДА, поки їм не підтвердять виділення коштів.

Сьогоднішня зустріч почалась зі спільної молитви та виконання Гімну України. Потім голова ОДА Олег Гончарук розповів про ситуацію на дорогах Прикарпаття загалом – “щоб виключити будь-які політичні спекуляції”.

“Керівник “Укравтодору” погодився на збільшення фінансування ремонтів на Івано-Франківщині в межах дорожнього фонду. Всього на дорогу Яблунів-Делятин цього року буде виділено 80 мільйонів гривень”, – сказав Гончарук.

До кінця дня вже буде юридична можливість оплатити цей ремонт, також стане відомо, коли виїде техніка і розпочнуться самі роботи. Втім, виявилось, що є одна серйозна проблема – рахунки управління капітального будівництва облдержадміністрації все ще заблоковані, тож наразі працюють над вирішенням цієї проблеми.

“Маємо ганебний прецедент. Фірма “Буд-Енерго-Стандарт” виконала роботи на Коломийщині на очисних спорудах) у 2011 році, а потім вони збільшили суму на 7,5 мільйонів. Були суди, і наразі нам заблокували рахунки. Самі роботи при цьому зроблені лише частково”, – каже Олег Гончарук.

Активісти поцікавились, чи можуть вони якось повпливати на розблокування рахунків. Гончарук сказав, що такої змоги немає, але потім додав, що оці 20 мільйонів, про які він їздив домовлятися у Київ, не мають відношення до цих рахунків і можуть бути виділені. Після дискусії на підвищених тонах екс-директор “ПБС” Роман Родзоняк заявив, що за два тижні техніка виїде на дорогу.

“Нам важливо спочатку довести покриття до Яблунева. Тоді ми побачимо, що фірми і ОДА працюють прозоро і якісно. Не сваріться – давайте почнемо нормальний робочий процес”, – спробував всіх примирити координатор протестувальників капелан Микола Мединський.

Потім Мединський спробував додзвонитись до народного депутата України Олександра Шевченка, пов’язаного з фірмою “ПБС”. Але той тричі не підняв слухавку.

Згодом Роман Родзоняк запевнив присутніх: роботи почнуться до кінця наступного тижня, тобто до 23 вересня техніка “ПБС” вже виїде на дорогу Делятин-Яблунів і почне виконувати роботи на 29 мільйонів гривень. Юристи, представники “ПБС” та громадськості підписали протокол, в якому зафіксували всі ці наміри.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!