Торгівля йде за лідером

Мережа «АТБ» визнана експертами локомотивом розвитку вітчизняної торговельної галузі

Наприкінці зими в обласному центрі на вулиці Хоткевича відкрився новий магазин відомої національної торговельної мережі «АТБ». Мешканці нашого регіону поступово звикають до її вивісок, адже разом із цим новим магазином таких торговельних точок в Івано-Франківську вже чотири. Ще стільки ж магазинів «АТБ» працює в інших містах області.

Інтенсивний розвиток в останні місяці пов’язаний з тим, що довгий час наш регіон залишався своєрідною «білою плямою» на умовній карті поширення цієї мережі. Тепер іванофранківці активно долучаються до лав шанувальників «АТБ», яких, варто зазначити, в країні багато – понад три мільйони українців щодня (!) роблять покупки саме тут.

«Сьогодні торговельна мережа «АТБ» налічує 926 магазинів у 241 населеному пункті 22 областей і продовжує демонструвати найвищі темпи зростання. Інноваційні підходи до розробки маркетингової стратегії, логістики, контролю якості продовольчих товарів та обслуговування клієнтів забезпечили підприємству лідируючі позиції в торговельній галузі країни – як за кількістю покупців, так і за товарообігом», – підкреслює Наталія Шаповалова, заступник генерального директора ТОВ «АТБ-маркет».

За її словами, у минулому році показник товарообігу мережі становив 80,2 млрд. грн. Вражаючі цифри – це чудова ілюстрація того, про що говорять галузеві експерти: сьогодні «АТБ» є справжнім драйвером української торгівлі. Він не тільки задає динаміку всьому ринку, але й «підтягує» до свого рівня інших ритейлерів у тих регіонах, де з’являються магазини «АТБ». Мешканці Івано-Франківщини, до речі, мали можливість переконатися у цьому: менше десятка маркетів мережі змушують конкурентів і сервіс свій поліпшити, і асортимент розширити, і цінову політику переглянути (на користь покупців, безумовно).

Цікаво, що історія самої однойменної корпорації, яка, окрім управління найбільш розгалуженою мережею продовольчих дискаунтерів України, об’єднує цілу низку великих вітчизняних підприємств, починалася неординарно. «Старт діяльності роздрібної мережі «АТБ» був даний у 1993 році, коли відбулося об’єднання в межах однієї компанії шести гастрономів Дніпра. Свою назву – «АТБ-маркет» – підприємство отримало від назви попередньої компанії «Агротехбізнес» у 1998 році, і з цього часу всі магазини «АТБ» працюють під одним брендом і у моноформаті», – розповідає Наталія Шаповалова. До речі, під моноформатом експерт має на увазі унікальний український дискаунтер, заснований на європейському досвіді, з європейським підходом до контролю якості продукції та обслуговування покупців. Власники корпорації придумали його самі, вивчивши роботу різних торговельних мереж за кордоном. Він передбачає реалізацію товарів за доступними цінами, які забезпечуються мінімізацією витрат на рекламу, логістику тощо. При цьому асортиментний ряд залишається досить широким. Сьогодні в «АТБ» продається 3500 найменувань товарів (включаючи близько 800 позицій власних торгових марок).

«За 25 років роботи підприємство виросло в найбільшу роздрібну мережу національного масштабу. Це найпотужніший роботодавець галузі. Кожен із понад 45 000 співробітників пишається своєю причетністю до «АТБ», бо в цій компанії він не просто працює, але й професійно зростає», – підкреслює Наталія Шаповалова. Треба також сказати, що ця мережа має унікальну систему роботи з кадрами, яка навіть стала еталоном для багатьох інших торговельних підприємств. Справа в тому, що співробітники, які обіймають адміністративні посади, та й усі, хто працює в «АТБ», отримали професійну підготовку в навчальних центрах компанії. Такі центри є в різних регіонах. По суті, це справжня кузня кадрів для вітчизняної торгівлі. Тут і навчають новачків, і підвищують кваліфікацію досвідчених співробітників. Причому роблять це в різних форматах: теоретичні заняття поєднуються з практичними. «Це саме та школа, яка виховує найкращі кадри, прищеплюючи їм не так корпоративні стандарти «АТБ», як стандарти європейської цивілізованої роздрібної торгівлі. Це дозволяє нам бути першими і розвивати всю галузь», – зазначає Наталія Шаповалова.

Вона впевнена в тому, що націленість на результат, розвиток професійних якостей, дотримання корпоративних норм і високий рівень відповідальності кожного співробітника сприяють виконанню завдань підприємства. Свою місію в «АТБ» бачать у тому, щоб не тільки забезпечувати населення України якісними продуктами харчування та непродовольчими товарами першої необхідності за мінімальними цінами, але й удосконалювати вітчизняну торгівлю.

Марія ЛЯНЦЕВА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!